10.MEG w PK: 11 dzień

Dziś już ostatni dzień turnieju, dla najlepszych drużyn grających w finałach i o trzecie miejsca najważniejszy. Tego dnia się okaże, która drużyna otrzyma miano najlepszej drużyny niesłyszących w Europie. Zacznijmy może od meczy o 3 miejsce, wśród kobiet walka toczyła się między Grecją a Ukrainą - zwycięstwo w tym meczu przypadło drużynie z kraju nękanego bankructwem - Grecji. Natomiast gospodarze Turcy o najniższy stopień podium rywalizować musieli z Rosjanami. Mecz był bardzo zacięty, po pierwszej połowie spotkania kilkunastoma punktami przeważali gospodarze, kolejne kwarty to był już popis skutecznej gry Rosjanin. Bardzo skuteczny był playmaker z numerem 13, który poprowadził swoją drużynę do minimalnego zwycięstwa.
Następnie odbył się finał kobiet, Litwinki kontra Szwedki. Drużyny te rywalizowały już ze sobą w fazie grupowej, wtedy lepsze były nasze sąsiadki. W finale bardzo dobrze zagrały dwie najlepsze zawodniczki ze Szwecji, to one właśnie poprowadziły swój zespół również do minimalnego zwycięstwa nad rywalkami, w której nie było wybijającej się liderki - może to spowodowało, że tytuł przypadł sympatycznym Szwedkom.

Wreszcie z opóźnieniem rozpoczął się finał mężczyzn: Słowenia kontra Litwa. Miha Zupan i Sasa Lukić kontra zespół litewski. Na początku meczu szybko 3 faule złapała strzelba z Litwy, doświadczony Puzinas. Drużyna dobrze sobie bez niego radziła i osiągnęła nawet kilkunastową przewagę, Spokój również doświadczonych przeciwników, a zwłaszcza ich liderów sprawił, że Słowenia pomału i stopniowo zaczęła odrabiać straty. W trzeciej kwarcie udało im się wyjść na minimalne prowadzenie, którego mimo usilnych starań przeciwników nie oddali już do końca meczu. 
Mecz finałowy stał na bardo wysokim poziomie, był bardzo zacięty i zasłużenie obie te drużyny zagrały ze sobą o złoty medal. Nam pozostani mieć nadzieję, że na kolejny turniej przyjedziemy jeszcze mocniejsi i lepiej przygotowani, co pozwoli nam walczyć również o medale. 

Tekst: Wojciech Inglot

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.