10.MEG w PK: 8 dzień

Dziś mamy czas wolny od meczy stąd postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę krajoznawczo turystyczną m.in do centrum miasta Konya. Jakie jeszcze atrakcje dla nas organizatorzy przewidzieli, tego nie wiedzieliśmy, okazało się później, że zabrali nas poza miasto na tereny zamieszkiwał kiedyś przez chrześcijanin, oglądaliśmy domy wydrążone w skale, w których kiedyś mieszkali ludzie. Była to jakby miniaturka tego z czego słynie Kapadocja w wersji dla leniwych:)
Widzieliśmy także chrześcijański kościół, który uczciwie przyznać nie zrobił żadnego wrażenia, może to m.in dlatego, że brakowało przewodnika - osoby, która opowiedziałaby co nieco o tych zabytkach, o historii, która tu się kiedyś wydarzyła.
Następnie zabrano nas do muzeum Mevlany zlokalizowanego koło meczetu zbudowanego przez wielkiego Sinan za panowania Sułtana Selima II w XVI w. Budynek ten zamieszkiwał niegdyś Mevlana – Rumi, założyciel Zakonu Tańczących Derwiszy. Co roku od 10 do 12 grudnia odbywają się w Konyi uroczystości ku czci Rumiego. Dużo ludzi, niestety nie weszliśmy do środka, gdyż nasz opiekun nie wiedział, że nie musimy biletów kupować i stać w kolejce.
Następnie dostaliśmy czas wolny, każdy kto chciał kupił sobie jakąś pamiątkę, niektórzy poćwiczyli swoje umiejętności negocjacyjne, m.in wiceprezes PFSN  Jarosław Janiec i Grzegorz Świstowski, którzy kupili koszulki klubów, którym kibicują, prezes wróci do Polski z koszulką Realu Madryt a Grzesiek z koszulką FC Barcelona. Udało im się opuścić cenę zakupu o 25%.
Potem niektórzy próbowali kebabów, czyli tego z czego słynie Turcja, jednak nie każdy odważył się na takiego z mięsem z baraniny, niektórzy postawili na wersję z kurczakiem.
Popołudnie niektórzy przeznaczyli na regeneracyjną kąpiel w saunie i na poprawienie sobie tym humorów po porażkach grupowych.
Jutro z samego rana gramy mecz o 9 miejsce z dość mocnym Izraelem, nie wiadomo czy w pełnym składzie, gdyż z kontuzją boryka się dalej Maciej Gawryś i jeszcze nie w pełni sił czują się : Jakub Wania i Mariusz Kwasek. Liczę, że zagramy co najmniej tak zespołowo jak wczoraj z Hiszpanią i odniesiemy pierwsze zwycięstwo na tym turnieju. Trzymajcie za nas kciuki!

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.