17.Międzynarodowy Mityng Pływacki w Poznaniu

W dniach 23-24 listopada br. odbył się XVII Międzynarodowy Miting pływacki Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu. Organizatorem zawodów był PZSN, UMKSN oraz OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Impreza odbyła się na najnowszym i największym obiekcie pływackim w Polsce „Termy Maltańskie”. Jest to największa i najstarsza impreza pływacka w Polsce. W Mitingu uczestniczyło 11 zespołów, z czego 3 zagraniczne, łącznie 80 zawodniczek i zawodników, w tym kadrowicze oraz tegoroczni reprezentanci i medaliści Letniej Olimpiady Sportowej Głuchych w Sofii.

 1.Nedzirdigo Ryga (Łotwa)
  2.Kijów (Ukraina)
  3.Mińsk (Białoruś)
  4.Śląski Rybnik
  5.Mig Gliwice
  6.Mazowsze Warszawa
  7.IG Warszawa
  8.Hetman Łuków
  9.Spartan Lublin
10.Start Poznań
11.UMKSN Poznań

Zawody rozpoczęły się od mocnego akcentu i odbywały się na bardzo wysokim poziomie sportowym, poprawiono 
trzy rekordy świata i Europy w konkurencjach sztafetowych.

Rekordy Świata, oraz Europy: 
1. Sztafeta 4x100m stylem dowolnym - 3:41,72
2. Sztafeta 4x200m stylem dowolnym - 8:10,66
3. Sztafeta 4x100m stylem zmiennym - 4:03,99
W składzie: Bartosz Chotkowski, Juliusz Sawka, Konrad Powroźnik, Artur Pióro.

  XVII Międzynarodowy Miting pływacki to największa impreza pływacka organizowana w Polsce. Podsumowuje całoroczną pracę niesłyszących pływaków w 2013 roku, - Olimpijskim roku. Pokazująca wysoki poziom umiejętności, oraz osiągane nowe, coraz lepsze wyniki w tym rekordy świata, europy. Rekordy Polski zawodników Weronika Nowicka( UMKSN), Jliusza Sawki (Spartan Lublin), Bartosza Chotkowskiego (Mazowsze), wróży wiele emocji pływackich w 2014 roku.

   Najmłodsi pływacy uczestniczą w konkurencji 25 m , zdobywają doświadczenie i w przyszłości będą tworzyli mocną grupę niesłyszących pływaków. Corocznie duże zainteresowanie naszą imprezą pokazuje jej popularność wśród drużyn z zagranicy. W ostatnim czasie odwołała przyjazd  liczna reprezentacja z Rosji, Gomel (Białoruś) oraz Szwecji. Co mogło by wpłynąć na większą atrakcyjność sportową.  Organizacja Mitingu to ogromny społeczny wkład pracy ludzi, których pasją jest pływanie i pomoc osobom niepełnosprawnym za co im serdecznie dziękuję.

W przyszłym  roku,  XI Mistrzostwa Europy w Saransku w Rosji ,dużo pracy i wytrwałości przed trenerami ale także motywacji do kolejnych rekordów i medali, czego życzę wszystkim zawodnikom.

Koordynator XVII MMPN
Konrad Jakubowski

PS.
PZSN nie otrzymał foto od UMKSN Poznań.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.