Arkadia Otwock drużynowym Mistrzem Polski w Szachach

W Radomiu odbyło się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w szachach w dniu 14-16.10.2016 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym (zakwaterowanie i wyżywienie oraz w świetlicy do gry w szachach) i było fajnie na jednym miejscu bez dojazdu na imprezach. Uczestnicy już znali jak w ubiegłym roku. To dzięki dofinansowanie przez Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie za pośrednictwem Polskim Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz wsparcie z Gminami Miasta Radomia w Radomiu i Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. Zaskoczyliśmy, że pierwszy raz udział drużyna Świt z Wrocławia. W tym czasie zrezygnowały 3 drużyny to: Spartan Lublin i Wars Warszawa oraz Surdus Kielce i dlatego wystąpiliśmy nie zgłoszonym drużynę Świt z Wrocławia oraz rezerwy 2 drużyny z Radomia. Walka na Mistrzostwach była bardzo trudna niż w ubiegłym roku, a to była sporo niespodzianka dla drużyny Arkadia z Otwocka, która zdobyła Mistrz Kraju a na drugim miejscu wielokrotnie mistrzem Polski to Śląski KSN w Rybniku. Nasza drużyna RKSG „RADOMIG” zajęła IV miejsce i przegrali o brązowym medali z Hetmanem Łuków. (w ubiegłym roku nasza drużyna RADOMIG była na III miejscu z kolejnych 3 razy a w tym roku to pech). Na Mistrzostwach uczestnicy byli zadowoleni bez sprzeczki i awantur.

Wyniki:
 
Miejsce
Drużyna
Pkt.
Partia
1
Arkadia Otwock
14
38,5
2
Śląski Rybnik
12
29,5
3
Hetman Łuków
10
21,5
4
Radomig Radom
7
21,5
5
Radomig III Radom
6
16,0
6
Reyman Kraków
5
17,5
7
Świt Wrocław
1
8,5
8
Radomig II Radom
1
7,5		   

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.