Artur Pióro blisko kolejnego rekordu Europy w pływaniu!

Artur Pióro, w czasie tego weekendu startował jako jedyny zawodnik niesłyszący w zawodach pływackich Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach (na basenie 25m) w dniach 3-4.03.2012 r. W zawodach wystartowało prawie 300 zawodników i zawodniczek z 59 klubów pływackich z całej Polski.

W ciągu dwóch dni zawodów, organizator przewidział, i odbyły się w aż 1222 starty. (startowali najlepsi w Polsce pływacy, m.in. wśród mężczyzn Paweł Korzeniowski, a wśród kobiet Aleksandra Urbańczyk).

Artur Pióro płynąc na dystansie 200 m stylem grzbietowym uzyskał czas 2:14,17 sek. i wynikiem tym ustanowił nowy rekord Polski seniorów niesłyszących w pływaniu na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Poprzedni rekord na dystansie 200 m stylem grzbietowym również należał do Artura Pióro i wynosił 2:15,67 i był ustanowiony na zawodach GP Polski w dniu 26.02.2011 r. w Ciechanowie. Wynik ten jest już 327 rekordem Polski niesłyszących w pływaniu ustanowionym przez Artura Pióro w swojej karierze pływackiej.

Nowy rekord Polski Artura Pióro jest lepszy do poprzedniego rekordu Polski aż o 1,50 sek. Do rekordu Europy zabrakło Arturowi zaledwie 1,44 sek.

Zbigniew Fesper

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.