Bagry Kraków halowym mistrzem Polski

W dniach 21-23 września 2018 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących - Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa A zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Wrocław. Nasza impreza sportowa otrzymała również wsparcie finansowe od firmy DOZAMEL sp. z o.o., Fundacji HASCO – LEK, FBSerwis S.A. i KEA IBB Sp. z o.o. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn - Grupa A we Wrocławiu, były wcześniej rozreklamowane na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było  popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Turniej ten był ważnym etapem w przygotowaniach do Mistrzostwach Europy Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn, które odbędą się w dniach 6-13 grudnia w 2018 roku w Tampere w Finlandii.

Uczestników zakwaterowano w Boutique Hostelu „TRIO” w dniach 21 – 23 września 2018 r. Wyżywienie – kolacja i śniadanie, były zapewnione na miejscu (Boutique Hostel „TRIO”). Obiady były zamówione w barze „PYZA”. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia.

W piątek 21 września 2018 r. o godz. 21:00 odbyła się odprawa techniczna. Na odprawie byli obecni trenerzy, kierownicy i kapitanowie drużyn biorących udział w zawodach.  Omówiono na niej regulamin zawodów i sprawdzono ważność badań lekarskich.

W dniu 22 kwietnia 2018 r. o godz. 8:45 nastąpiło otwarcie Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupa A.  Otwarcia dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna.

W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: MAZOWSZE Warszawa, SPARTAN Lublin, BAGRY Kraków i ŚWIT Wrocław.   

Zawody sędziowało łącznie pięciu sędziów: p. Michał Bosy,  p. Marcin Fajter, p. Łukasz Skotnicki, p. Kamil Struski, p. Marek Michalak. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna – p. Dawid Chwalisz.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.  Mecze turnieju miały  bardzo  ciekawy przebieg (SPARTAN – MAZOWSZE, SPARTAN – BAGRY, ŚWIT – MAZOWSZE). Nasi piłkarze ŚWIT  przegrywali z MAZOWSZEM w drugiej połowie 5:9, a do końca meczu zostały tylko 2 minuty. W końcu  ŚWIT Wrocław zremisował z MAZOWSZEM Warszawa 9:9.  Była to bardzo ciekawa i zacięta walka. W ostatnim meczu o utrzymanie ŚWIT Wrocław przegrał ze SPARTANEM Lublin 6:10 i SPARTAN utrzymał się w grupie A. Nasi piłkarze prowadzili w pierwszej połowie 2:0, ale niestety nie udało się zakończyć meczu wygraną.

Niespodzianka drużyna BAGRY Kraków została Mistrzem!!! MAZOWSZE Warszawa zajęła II miejsce, a III miejsce SPARTAN Lublin. Drużyna ŚWIT spadła do grupy B przyszłorocznych rozgrywek.  

Na zawodach obecny był trener główny kadry Polski w halowej piłce nożnej p. Aleksander Opaczewski który obserwował cały turniej  i zawodników, którzy w przyszłości mogą zostać powołani do kadry Polski.

Na zawody przybyło dużo kibiców. Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów.

Dekoracji dokonał Prezes WKSN „ŚWIT” Wrocław p. Maciej Jacyna. Na zakończenie głos zabrał p. Aleksander Opaczewski, który podziękował za wzorową organizację zawodów.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.