Brawo ŁKSG. Złote medale Pucharu Świata dla reprezentacji Polski i Łodzi

Łukasz Zieliński, trener piłki siatkowej w Łódzkim Klubie Sportowym Głuchych, jest także obecnie zawodnikiem reprezentacji Polski w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych. Pochodzę z Ozorkowa, ale obecnie mieszkam w Łodzi. Wróciliśmy z Kazachstanu z Pucharu Świata w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych. Zdobyliśmy złote medale - informuje nas Łukasz Zieliński. W Kazachstanie Polskę reprezentowały dwa zespoły. W pierwszym znaleźli się: Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Mateusz Pilak oraz rezerwowy – Mateusz Tyrcz. Natomiast w skład drugiej drużyny weszli: Artur Wąsowicz, Jacek Moliński, Łukasz Zieliński.

W półfinale doszło do bratobójczego boju, bowiem Polska I zmierzyła się z Polską II. Lepsza okazała się druga drużyna, która pokonała rodaków odpowiednio do 12 i 13, wywalczając tym samym awans do finału. W decydującej rozgrywce o wywalczeniu pucharu Świata team, w którym znaleźli się Wąsowicz, Moliński i Zieliński, pokonał pierwszą drużynę gospodarzy - informuje siatka.org i dodaje: Siatkówka plażowa w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród osób pełnosprawnych, ale także coraz częściej do tego sportu garną się osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/sport/a/brawo-lksg-zlote-medale-pucharu-swiata-dla-reprezentacji-polski-i-lodzi,13406775/

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.