Brązowa Natalia Brzykcy na Mistrzostwach Europy w Sumo !!!

Dnia 19-21.2013 rozgrywały się Mistrzostwa Europy młodzieżowców i seniorów w Warszawie.

Na imprezę dotarli przedstawiciele 12 państw: Ukraina, Węgry, Rosja, Estonia, Niemcy, Turcja, Mołdawia, Georgia, Azerbejdżan, Szwajcaria, Litwa no i oczywiście nie mogło zabraknąć Polski, na dohyo stawali zawodnicy z 40 polskich klubów właśnie jednym z nich jest Samson Kobylin.

200 najlepszych zawodników sumo z 12 krajów zjechało do Wawera. Przez cały weekend w hali ośrodka sportu odbywały się mistrzostwa Europy w sumo seniorów i młodzieżowców U21 oraz U23.

Na ustawionym na środku sportowej sali dohyo stali naprzeciw siebie potężni mężczyźni i silne kobiety, sumici i sumitki z 12 krajów Europy.

Do tej czołówki zaliczyć można jak najbardziej zawodniczkę z Samona, Natalię Brzykcy.

Najpiękniejszy start wśród seniorów z Samsona pokazała Natalia Brzykcy zdobywając dwa brązowe medale w kategorii OPEN i drużynie walczyła jak lwica był to jej najlepszy start od dziesięciu lat zmagała się z najpotężniejszymi zawodnikami o brąz walczyła z Ukrainką, która zdobyła Wicemistrzostwo świata w Hong Kongu. Dzięki tym zawodom Natalia uwierzyła w siebie że nie trzeba mieć odpowiedniej masy by wygrywać z najlepszymi, jej start w tej kategorii zapewnia na przyszłe reprezentowanie Polski na czołówce Mistrzostw Świata warto dodać, że Natalia jest osobą niesłyszącą mimo tego że nie słyszy radzi sobie znakomicie z słyszącymi po jej osiągnięciach wyraźnie widać że jest to godna zawodniczka reprezentacji Polski.

Sumo jest narodowym sportem Japonii. Jego historia sięga VIII wieku. Walka odbywa się na podwyższonym ringu, który wykonany jest z gliny i piasku - dohyo, w kole o średnicy 4,55 m i wysokości od 30 do 60 cm. Można powiedzieć, że walka sumo ma swoisty regulamin, tudzież rytuał. Przed rozpoczęciem pojedynku zawodnicy rzucają przed siebie garść soli, co ma na celu oczyszczenie areny walki. Następnie wykonują shiko tzn. przenoszą ciężar z nogi na nogę, podnosząc je w górę i uderzając o podłoże. Ma to na celu odpędzenie złych mocy. Wchodząc do środka kręgu zawodnicy przyjmują pozycję kucną i przeprowadzają rytuał oczyszczenia rąk.

O podsumowaniu zawodów skusiła się nasza mistrzyni Natalia Brzykcy.

Jestem bardzo z siebie dumna walczyłam w gronie najlepszych prawdę mówiąc był to mój najlepszy start w życiu walczyłam z większymi o siebie o ponad 70 kg w dodatku byłam najmłodsza w śród seniorek dzięki temu dało mi motywację na dalsze trenowanie tyle pracy co włożyłam w sumo nie poszło na marne ten start zapewnił mi udział na Mistrzostwach Świata, które mają się rozgrywać w przyszłym roku w Japonii.

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.