Dobre występy młodych tenisistów stołowych w Niemczech

Dwaj młodzi reprezentanci Polski niesłyszących Adrian Szeliga i Grzegorz Nowak zanotowali dobre występy 1. edycji dużego, międzynarodowego turnieju niesłyszących  Open Deaf Youth Cup Table Tennis, rozgrywanego w dniach 29-30 maja br. w niemieckim Hamburgu.

Jeden z najlepszych reprezentantów Adrian Szeliga zajął szóste miejsce w  grze pojedynczej w kategorii chłopców do 18 lat. Startowało 14 zawodników (Niemcy, Austria, Tajwan, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Polska). W fazie eliminacyjnej zajął 2. miejsce w grupie, o awans w półfinału przegrał z Rosjaninem Egorem Astafyev 1:4.

Oprócz tego debiutujący w reprezentacji Polski Grzegorz Nowak została sklasyfikowany na 8. pozycji w turnieju gry pojedynczej (drugie miejsce w grupie eliminacyjnym). W meczu o wejście do półfinału uległ Rosjaninowi Romanowi Chadawemu 0:4

W pierwszej rundzie gry deblowej Adrian Szeliga i Grzegorz Nowak najpierw przegrali z parą z Tajwanu 0:3

- Che - Wei Chu   (TPE) 0:4

Turniej międzynarodowy był  etapem przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostwa Europy Niesłyszących w kategorii junior w Austrii.

Zawody w Niemczech miały silną obsadę. Wystartowały w nich łącznie 39 zawodników z 12 państw w tym ekipy z Rosji , Norwegii, Tajwanu, Japonii, Uzbekistanu i Kazachstan, Ukrainy , Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Litwy i Polski.