Drugie miejsce na turnieju piłki siatkowej w Rybnie!

W dniu 21 czerwca (niedziela) wzięliśmy udział w turnieju piłki siatkowej w Rybnie. Turniej ten był doskonałą okazją by sprawdzić swoją formę przed Mistrzostwami Europy Głuchych. W turnieju wzięły udział cztery drużyny podzielone w drodze losowania na dwie pary półfinałowe. W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą drużyna gospodarzy Time2Play z drużyną PTS Płońsk. Po trzysetowym pojedynku lepszy w nim okazał się zespół gospodarzy. W drugim spotkaniu na boisko wyszli nasi zawodnicy. Przeciwnikami była drużyna z Elbląga LogBartans. Od początku spotkania dobrze przyjmowaliśmy i broniliśmy co przełożyło się na wysoką skuteczność w ataku i pewnie wygrane dwa pierwsze sety. Konsekwentnie realizowaliśmy również taktykę obraną przez trenera, która miała na celu zagrywanie w wybranego zawodnika. Niestety kolejny set na przewagi padł łupem naszych rywali i do końcowego rozstrzygnięcia potrzebna była co najmniej czwarta partia, którą na szczęście udało się wygrać pewnie w stosunku 25:15, a cały mecz 3:1.

W meczu finałowym niestety drużyna gospodarzy okazała się zbyt wymagającym rywalem. Zagraliśmy w tym meczu słabo – źle przyjmowaliśmy ich trudne zagrywki, co przełożyło się na problemy w ataku. Na boisku było zbyt dużo nerwowości, w konsekwencji przegrywamy w stosunku 0:3. Srebrny medal w tak mocno obsadzonym turnieju należy jednak uznać za sukces. Zebraliśmy cenne doświadczenie, które mamy nadzieje zaprocentuje na MEG. Już w najbliższy piątek 26. czerwca rozpoczynamy III konsultacje kadry w Lublinie, a 29. czerwca wylatujemy do Paryża. Pierwszy mecz z Włochami 2 lipca o godzinie 09:30. Trzymajcie za nas kciuki!