Euro Deaf Volley: 5 dzień - Kolejna przegrana naszych siatkarzy

Niestety w dniu wczorajszym odnieśliśmy dwie porażki. Rano mężczyźni grali z Turcja. Poprawili sie znacząco w porównaniu do meczu z Włochami ale to nie wystarczyło do pokonania silnej drużyny Turcji. Kontrolowali oni każdy z setów uzyskując kilkupunktowe prowadzenie na początku każdego z nich. Dopiero w secie trzecim udało nam sie podjąć walkę i doprowadzić do stanu 23:23. Niestety kolejne dwa punkty zdobyli zawodnicy Turcji, którzy wygrali tego seta 25:23 i cały mecz 3:0. Przeważali oni zdecydowanie nad nami w skuteczności ataku ze skrzydeł. Nie pomógł protest dotyczący nie regulaminowych strojów Turcji, którzy powinni grac w białych strojach, a grali w czarnych. Zostaną oni ukarani kara finansowa za nieprzestrzeganie przepisów, a my po rozmowie kierownika z prezydentem EDSO odzyskaliśmy kaucje 50€ za złożony protest.

Polska - Turcja 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)

Polska: Jacek Patola, Jacek Kalinowski, Jakub Kupczałojć, Jakub Miśkiewicz, Tomasz Miśkiewicz, Dawid Puszczyński, Artur Langos (libero) oraz Tomasz Orzeł, Grzegorz Łuszczewski (kapitan), Mariusz Kocon, Tomasz Morawski.