Historyczny wyczyn Polskich Judoków!!!

Dnia 30 października 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Judo. Armenia – Erywań to czas i miejsce gdzie zdobywamy pierwsze historyczne krążki tej imprezy. Reprezentantka KS Akademii Judo Poznań Natalia Brzykcy zdobyła srebny medal, a zarazem tytuł wicemistrzyni Europy w wadze +78 kg , w tym dniu była w bardzo dobrej dyspozycji wygrywając kolejno z swoją siostrą Agnieszką, która po zaciętych walkach i pierwszym swoim starcie na tak ważnej imprezie uplasowała się na 5 miejscu. Następnie wygrała bardzo ważną walkę z zawodniczą z Rosji na ippon. Kolejną rywalką była znana Natalii zawodniczka z Ukrainy , z którą nasza zawodniczka już walczyła podczas Igrzysk, niestety w tej zaciętej walce musiała się uznać wyższość przeciwniczki. W ostaniej walce , który umożliwił zdobycie medalu przez naszą reprezentantkę Natalia wygrywa z drugą przedstawicielką z Rosji na ippon. Drugi medal historyczny wędruje do przedstawicieli z LTS Legionowo Dominiki Bolek-Mateuszczyk, która po zaciętych dwóch wygranych i dwóch przegranych pojedynkach zdobyła w wadze do 52 kg brązowy medal. Bardzo dobry występ zanotowała też płeć męska po zaciętych walkach dwóch wygranych i dwóch przegranych Bartłomiej Seklecki i Marcin Antos , uplasowali się na piątej pozycji tuż za podium. Dzięki zdobyciu medalu Natalia Brzykcy (KS Akademia Judo Poznań) oraz Dominika Bolek-Mateuszczyk (LTS Legionowo) wywalczyły prawo do występu w Mistrzostwach Świata ,które odbędą się lipcu 2016 roku w Turcji. Gratulacje dla wszystkich zawodników za udział w Mistrzostwach Europy , a dla Polskiemu Związku Sportu Niesłyszących dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyli naszych zawodników z Polski oraz trenerowi kadrowemu za wspaniałą opiekę i przygotowanie to tak ważnej imprezy sportowej Radosławowi Miśkiewiczowi. Duże słowa podziękowania dla naszego fizjoterapeuty kadrowego Bartka Żbika , który był razem z nami i stawiał naszych zawodników i zawodniczki na nogi po każdej walce.

Autor: Agnieszka Praczyk