III dzień pobytu Mazowsza Warszawy we Włoszech

W trzecim dniu pobytu w Turynie rozegraliśmy wszystkie trzy mecze grupowe. Bitwę o Puchar LM zaczęliśmy od meczu z Anglikami, St. John's. Klub ten jest 4-krotnym zdobywcą Pucharu Ligi Mistrzów na 11 osobowej murawie (na 7 rozegranych edycji) - znają już smak gry w powyższym turnieju. Jednak należy pamiętać, że futsal a murawa to zupełnie inne sprawy. Mecz z mistrzem Anglii w naszym wykonaniu był niemal perfekcyjny. To my graliśmy jak doświadczeni weterani, mimo, że to był nasz pierwszy mecz o tak poważną stawkę. Wygraliśmy z nimi 6:4 (3:2). Wygrany mecz, tym bardziej po dobrym wykonaniu, dawało nam wiarę w dobre wyniki również w pozostałych meczach grupowych. Drugi mecz graliśmy z Vitkovice z Czech. Z racji bliskiego położenia naszych sąsiadów Vitkovice często gra mecze z polskimi drużynami. Mecz ten zaczęliśmy zupełnie inaczej niż w pierwszym meczu. Graliśmy zbyt tchórzliwie, bez polotu. Szybko straciliśmy dwie bramki w ciągu pierwszych kilku minut. Pózniej jednak udało się nam dogonić wynik i wyrównać na 2:2. Drugą połowę graliśmy zupełnie słabo, nie znajdując żadnych sposobów na zdobycie gola poza jednym wyjątkiem w 35 minucie. Mecz był już wtedy przegrany dla nas, przegrywaliśmy w tym momencie 2:5. Wynik końcowy - 3:5. Ostatni mecz o wyjście z grupy graliśmy z Reggino z Włoch. Szybko, podobnie w meczu z Czechami, straciliśmy dwa gole. Pomiędzy zawodnikami było nieporozumienie i brak zgrania. Widząc to zaaregował nasz trener zmieniając cały skład i szybko odrobliśmy straty, wyrównując na 2:2. Od tego momentu drużyna włoska zaczęła dobrze grać i strzelała gole za golem, powiększając wynik na 3:7. Nie dawaliśmy z nimi rady, przez co wkradło do drużyny nerwy i chaos. Zakończyliśmy grupę na trzecim miejscu odpadając do turnieju o 9-16 miejsca. Jutro o 10 gramy mecz z czwartą drużyną grupy A, z drużyną z Rennes z Francji.

Mazowsze Warszawa - St. John's 6:4 (3:2)
1min: 1-0 Kamil Szymański
4min: 2-0 Kamil Szymański
7min: 3-0 Piotr Barzał
13min: 3-1
18min: 3-2
21min: 4-2 Piotr Barzał
28min: 4-3
31min: 5-3 Marcin Szymański
32min: 6-3 Kamil Szymański
34min: 6-4
Żółte kartki: Michał Wąsowski, Tomasz Kotulski

Mazowsze Warszawa - Vitkovice 3:5 (2:3)
2min: 0-1
4min: 1-1 Jakub Ferdynus
7min: 2-1 Krzysztof Ziejewski
16min: 2-2
19min: 2-3
30min: 2-4
33min: 2-5
35min: 3-5 Paweł Świgost
Żółte kartki: Piotr Barzał, Kamil Szymański

Mazowsze Warszawa - Reggino 3:7 (2:2)
2min: 0-1
5min: 0-2
9min: 1-2 Kamil Szymański
11min: 2-2 Kamil Szymański
27min: 2-3
29min: 2-4
30min: 3-4 Krzysztof Ziejewski (z rzutu wolnego)