Jacek Inglot i Robert Moroz startowali w 42.Biegu Piastów w Jakuszycach

Impreza sportowa Bieg Piastów w Jakuszycach odbyła się w dniu 2 marca - bieg na 30 km i w dniu 4 marca - bieg na 25 km. W tych zawodach z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” startowali zawodnicy Robert Moroz i Jacek Inglot. W biegu na 30 km techniką dowolną wystartowało 435 zawodników, wygrał go Toni Escher. (Niemcy). Robert Moroz zajął 322 miejsce z wynikiem 02:28:09 a Jacek Inglot zajął 368 miejsce z wynikiem 02:44:41. W biegu na 25 km techniką dowolną wystartowało 1396 zawodników, wygrał go Michał Skowron (Polska). Jacek Inglot zajął 766 miejsce z wynikiem 02:26:01 i Robert Moroz zajął 793 miejsce z wynikiem 02:27:58. Robert Moroz i Jacek Inglot dobiegli do mety mimo, że startowali w jeden weekend w dwóch konkurencjach. Każdy z biegaczy otrzymał unikatowy medal. Bieg Piastów to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w tej części Europy narciarskich biegów masowych.