Kolejny sukces Artura Pióro

W dniu 04.02.2012 r. na basenie 25m w AZS AWF w Katowicach odbyły się zawody pływackie p.n. "Puchar Silesia - bitwa pływacka" pomiędzy zawodnikami zrzeszonymi w klubach z terenu Śląska, a zawodnikami z całej Polski poza Śląskiem.

W zawodach uczestniczyli pływacy 48 klubów z całej Polski. 324 zawodników i zawodniczek walczyło o olbrzymi puchar i nagrody pieniężne, a także nagrody rzeczowe które organizator zafundował i przewidział dla zawodników zajmujących miejsca od 1-3 w poszczególnych konkurencjach pływackich.

W zawodach wystartowało 2 zawodników niesłyszących: Artur Pióro i Konrad Powroźnik. Artur Pióro startował w eliminacjach na dystansie 200 m stylem dowolnym. Do tej konkurencji zostało zgłoszonych 80 zawodników. Artur Pióro w eliminacjach z czasem 1:54,71 sek. wywalczył prawo startu w finale, w którym startowało 6 najlepszych zawodników z eliminacji. W finale Artur wywalczył 5 miejsce. Lepiej wystartował Artur na dystansie 100 m stylem dowolnym w popołudniowej części zawodów. Do konkurencji tej zostało zgłoszonych aż 90 zawodników. Artur również przebrnął eliminacje i na 5 miejscu wszedł do finału zawodów na tym dystansie. W finale zajął 4 miejsce z czasem 0:53,42 sek.

Konrad Powroźnik startujący także w tych zawodach nie wszedł do żadnego finału ale poprawił rekord Polski niesłyszących na dystansie 100 m stylem zmiennym o 0,04 sek. i czasem 1:05,99 sek. skasował poprzedni rekord który należał do Artura Pióro i wynosił 1:06,03 sek. i ustanowiony był w 2008 roku. Widać więc, że rodzi się w polskim sporcie niesłyszących nowy dobry zawodnik.

Opracował: Zbigniew (Zibi) Fesper