Koszykarki Świtu Wrocław trzeci miejsce w Europie

Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” zagrały w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz drugi. W zeszłym roku nasze koszykarki zdobyły Klubowy Puchar Europy Głuchych. W tym roku w turnieju wystąpiło 6 drużyn kobiet. Koszykarki ŚWIT wygrały z IK HEPHATA Sztokholm (Szwecja) i GSC Nürnberg (Niemcy) w grupie B. Koszykarki ŚWIT zajęły I miejsce w tabeli końcowej w grupie B i awansowały do półfinału. W półfinale zawodniczki Świt remisowały w II kwarcie 22:22, ale III kwartę przegrały 2 pkt. z INVASPORT (Ukraina). W końcu meczu niestety ŚWIT przegrał z INVASPORT (Ukraina)  7 pkt. Nasze koszykarki przegrały, ale  niewiele zabrakło nam, żeby awansować do finału. Nie udało się obronić złota Klubowego Pucharu Europy Głuchych.

W meczu o III miejsce Świt Wrocław wygrał z ŁKSG Łódź. W turnieju nasze zawodniczki wygrały 3 mecze, a jeden przegrały. Koszykarki zdobyły  brązowy medal  Klubowego Pucharu Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet. Do „pierwszej piątki” turnieju została wybrana zawodniczka naszego klubu „Świt” – Matylda Dobejko. W czasie turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna. Turniej wygrały ASDS Pesaro (Włochy). Zawodniczki ASDS Pesaro z Włoch  i INVASPORT z Ukrainy to reprezentacje tych  państw mające doświadczenie gry w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Światach oraz Igrzyskach Głuchych.

WYNIKI:
WKSN ŚWIT Wrocław – IK HEPHATA Sztokholm   69:52 (13:12, 14:9, 28:14, 14:17)
WKSN ŚWIT Wrocław – GSC Nürnberg                  75:59 (13:15, 21:7, 20:19, 21:18)

TABELA KOŃCOWA - GRUPA B:
L.p.     Klub                               Punkty    Mecze Małe punkty  Zw. – Por.
1. WKSN ŚWIT Wrocław                4        2         144:111           2 – 0
2. GSC Nürnberg                            3        2         134:129           1 – 1
3.IK HEPHATA Sztokholm              2        2         106:144           0 – 2

PÓŁFINAŁ:
WKSN ŚWIT Wrocław – INVASPORT                   53:60 (14:9, 8:13, 21:23, 10:15)

MECZ o III MIEJSCE:
WKSN ŚWIT Wrocław – ŁKSG Łódź                     58:42 (16:12, 15:10, 18:5, 9:15)