Koszykarze Świtu Wrocław zajęli drugie miejsce w Norymberdze

Międzynarodowy Jubileuszowy Turniej Niesłyszących w Koszykówce Seniorów z okazji
5-lecia klubu GSC Nürnberg
31 maja -2 czerwca  Niemcy

W imprezie udział wzięły trzy zespoły: GSC Nürnberg (Niemcy – gospodarz ), GSV Wurzburg  i WKSN ŚWIT Wrocław (Polska).  Mecze rozgrywano system każdy z każdym,  kwarta trwała 10 minut. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli na meczach i ostatecznie zajęli  bardzo dobry wynik - II miejsce.

W czasie pobytu w Nurnberg uczestnicy turnieju zwiedzili miasto z zabytkowym Ratuszem w centrum oraz Muzeum Historii i Adolfa Hitlera. Georg Paterek oprowadzał  ekipę ŚWIT Wrocław po mieście. Wszyscy byli zadowoleni.

W sobotę wieczorem 1 czerwca odbyła się impreza dla zawodników i uczestników Turnieju, na której wręczono zawodnikom nagrody.

Potem zawodnicy i uczestniczy Turnieju oddali się zabawie i rozmowom, które nie miały końca. Będzie co wspominać!