Koszykówka: Jest decyzja - Korzystna dla Świtu Wrocław

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Sportu Niesłyszących zapoznał się z nadesłanymi dokumentami i po ich analizie podjął decyzję o przyznaniu awans na korzyść drużyny WKSG Świt Wrocław.

W dniu 30.04.2015r. (rano) na posiedzeniu Zarząd Polskiego Związku Sportu Niesłyszących i Kierownik sekcji Koszykówki PZSN Mariusz Fijałkowski przeanalizował materiał przez Okręgowego Kolegium Sędziów w Lublinie dotyczący wydarzeń, które zdaniem eliminacji Mistrzostw Polski Niesłyszących w Koszykówce w Rzeszowie – Grupa B – były powodem rozegrania dwie meczy nie ukończyło i mecze przerwane.

Na podstawie - oficjalne przepisy gry w koszykówkę 2014 zatwierdzonego przez Międzynarodową Federację Koszykówki FIBA w Barcelonie w dniu 02 lutego 2014r. Obowiązują od 01 października 2014 roku

Art. 21 Mecz przegrany wskutek braku zawodników

21.1 Przepis

Drużyna przegrywa mecz wskutek braku zawodników, jeżeli podczas meczu ma na boisku mniej niż dwóch (2) gotowych do gry zawodników.

21.2 Kara

21.2.1 Jeżeli drużyna, której przyznano wygraną prowadzi, wynik meczu zostaje utrzymany w momencie przerwania gry. Jeżeli drużyna, której przyznano wygraną nie prowadzi, wynik zapisuje się jako dwa do zera (2:0) na jej korzyść. Drużyna przegrywająca wskutek braku zawodników, otrzymuje jeden (1) punkt w klasyfikacji.

21.2.2 W dwumeczu (u siebie i na wyjeździe) z sumowaną punktacją, drużyna, która przegrywa wskutek braku zawodników w pierwszym lub drugim meczu, przegrywa dwumecz wskutek braku zawodników.

W przypadku zakończenia meczu wskutek braku zawodników, jeśli drużyna, której przyznana została wygrana prowadzi, wynik zostaje utrzymany w momencie przerwania gry.