Koszykówka MŚGJ: 6 dzień - Polska-Izrael

Kolejny dzień grupowych zmagań. Mecz z Izraelem zaplanowany na godzinę 18 zdecydować miał o drugim miejscu w grupie. Cały plan dnia był więc podporządkowany pod to spotkanie. Najpierw śniadanie, potem indywidualne spotkania z fizjoterapeutą, następnie odpoczynek i regeneracja. Obiad zjedliśmy o godzinie 14 i po krótkiej przerwie wszyscy spotkali się na spotkaniu, na którym trener omówił założenia taktyczne. O 16:45 byliśmy już na hali i zaczęliśmy przygotowania do meczu. Wszystkie urazy zostały starannie zaopatrzone, ale mimo to niektórym ciągle dawały się we znaki. Przed meczem miał miejsce dziwny incydent. Podczas przestawiania kosza pracownicy techniczni uszkodzili go i niewiele brakowało żeby mecz został przełożony na dzień jutrzejszy. Na szczęście obeszło się tylko na 15 minutowym opóźnieniu. Niestety, słaba skuteczność i luki w obronie nie pozwoliły nam na zwycięstwo. W drugiej połowie zagrali w głównej mierze zawodnicy rezerwowi, żeby dać odpocząć pierwszej piątce przed czwartkowym meczem ćwierćfinałowym. Naszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Litwy. Jest to zespół na podobnym poziomie więc szykujmy się do walki. Tymczasem w dniu jutrzejszym organizowana jest wycieczka do historycznych miejsc w Samsun i okolicy.

Polska-Izrael  56:86 (21:24, 12:33, 7:19, 16:10)