Lekkoatletyczne MEGJ - Czwarty dzień - (000 zdjęć) - trwa

Na początku mistrzostw Europy juniorów w Turcji odbywała się ceremonia otwarcia w której wzięła sobie nasza ekipa. W rzucie dyskiem w kategorii juniorów starszych (U20) Łukasz Szczerba zdobył brązowy medal z wynikiem

34,25 m ulegając dyskobolom z Rosji i Turcji. W tej samej konkurencji jego młodszy brat Przemysław również zdobył brązowy medal z wynikiem

29,06 m. W ciekawej konkurencji całych mistrzostw - 100 m nasi sprinterzy wystartowali ze zmiennym szczęściem. W eliminacjach w biegu 100 m  w kategorii juniorów starszych Rafał Pietrzykowski i Sebastian Kwiatkowski awansowali do finału (odpowiednio mieli czasy 12,08 i 12,06 s). Z eliminacji odpadł trzeci reprezentant  Karol Dąbrowski z czasem

12,35 s. W kategorii juniorów młodszych Daniel Stempurski i Maciej Ziółkowski awansowali do finału (odpowiednio mieli 11,71 i 12,07 s). Z eliminacji odparł inny reprezentant Paweł Bujak z czasem 13,02 s. W finale 100 m w kategorii U 20 Pietrzykowski i Kwiatkowski spisali się słabiej niż w eliminacjach. Odpowiednio zajęli siódme (12,09 s) i ósme miejsce (12,33 s). W finale 100 m nasi juniorzy młodsi zaprezentowali się najlepiej niż starsi. Daniel Stempurski zdobywał brązowy medal z wynikiem 11,68 s co był jego nowym rekordem życiowym. Drugi reprezentant Maciej Ziółkowski uplasował się na siódmej pozycji z czasem 12,08 s. W biegu 100 m juniorek starszych Anna Karwowska uplasował się na siódmym miejscu z wynikiem 15,62 s. W kategorii juniorek młodszych w biegu 100 m Marta Kaczor musiała się zadowolić takim samym miejscem co Karwowska z wynikiem 14,41 s. Wcześniej w eliminacjach pobiegała lepiej z czasem

13,97 s awansując do finału. W biegu 400 m w kategorii U 20 Katarzyna Nowak zdobyła srebrny medal z wynikiem 1,05.98 co było jej nowym rekordem życiowym. W biegu na 400 m mężczyźni U 20 Mateusz Borowski zajmował piąte miejsce (53,35 s - rekord życiowy), Adrian Ojdana - szóste miejsce (54,74 - rekord życiowy), Damian Szyszkowski - dziesiąte miejsce (56,45 s). W takiej samej konkurencji w kategorii U 18 Rafał Zagajewski zajmował czwarte miejsce (54,02 s), Paweł Bujak - dziesiąte miejsce (1.01,83 min), a także Jakub Guz - jedenaste miejsce (1.04,44 min). W rzucie oszczepem kobiet Anna Kniaż zdobyła pierwszy złoty medal z wynikiem 29,78 m, Natalia Brzezicka - brązowy medal (26,89 m) i Ewelina Piszczak - piąte miejsce (22,84 m). W biegu 3000 m kobiet Katarzyna Nowak zdobył swój drugi medal (brązowy) z czasem 12.42,60 min.

W skoku w dal w kategorii juniorów starszych Rafał Pietrzykowski zdobywał brązowy medal z wynikiem 6,30 m, pobijać rekord życiowy. Inni polscy zawodnicy spisali się poniżej oczekiwań - Karol Dąbrowski (10 miejsce - 4,98 m) i Maciej Czepulonis (12 miejsce - 4,40 m). W kategorii juniorów młodszych w skoku w dal Rafał Zagajewski zdobył złoty medal z wynikiem 5,73 m. W biegu 5000 m po pasjonującej walce i niesamowitej finiszu Michał Bastrzyk zdobywał brązowy medal z wynikiem 18.01,45 min.

Drugi biegacz Wojciech Jabłoński nie ukończył takiego biegu. W pierwszym dniu nasza ekipa zdobywała 10 medali (2 złote - 1 srebro - 7 brązowych)