Medale reprezentantów Polski na 13. ME Niesłyszących w Baden

Z brązowymi medalami wrócili reprezentanci Polski z 13. Mistrzostw Europy Niesłyszących w tenisie stołowym rozgrywanych w austriackim Baden. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna męska (w składzie: Ireneusz Kopiec, Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Marek Rutowski), prowadzona przez trenera Wiesław Piętę.

Zawody rozpoczęły się od turnieju drużynowego mężczyzn, w którym startowało 11 reprezentacji. ”Biało-czerwoni” w zmaganiach eliminacyjnych okazali się lepsi od Czechów (3:2) i ulegli Litwinom (1:3), awansując do ćwierćfinału, w którym z kolei nie dali szans reprezentantom Węgier (3:0). Walkę o finał Polacy przegrali z późniejszymi mistrzami Europy, Ukraińcami, którzy w pojedynku o ”złoto” pokonali Litwinów.

Z dobrej strony zaprezentowały się też Polki. Nasz zespół (w składzie: Iwona Żyła, Monika Dorsz, Weronika Nowicka, Milena Walesiak) zajął czwarte miejsce i uplasował się tuż za podium. Pierwsza była Ukraina. Indywidualnie zwyciężyli Słowacy: Thomas Keinath i Eva Jurkova.

Równocześnie w Baden odbyły się 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Niesłyszących w tenisie stołowym. W tej kategorii trzy medale zdobył Adrian Szeliga – złoty indywidualnie, srebrny w grze podwójnej z Grzegorzem Nowakiem oraz brązowy z Weroniką Nowicką w grze mieszanej.