Medale szczecińskich lekkoatletów w Mistrzostwach Polski Niesłyszących

Reprezentanci klubu Wiosło Szczecin wracają z zawodów rozegranych w Poznaniu z czterema krążkami. Dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi.

Podopieczni Ireny Śliwki i Rafała Śliwki stanęli na podium w obu biegach sztafetowych. Silny punkt drużyn stanowił trener, który specjalnie zrezygnował ze startów indywidualnych, by oszczędzać siły na rywalizację w biegach rozstawnych. Na 4 x 400 m szczecińska sztafeta zdobyła srebro, biegnąc w składzie: Piotr Sudak, Maciej Czepulonis, Damian Szyszkowski i Rafał Śliwka. Na 4 x 100 m. Wiosło zajęło trzecie miejsce (Piotr Sudak, Rafał Pietrzykowski, Maciej Czepulonis i Rafał Śliwka).

Medalowy dorobek szczecinianie powiększyli w skoku w dal. Rafał Pietrzykowski sięgnął po srebro, a Maciej Czepulonis po brąz (łącznie zdobył w Poznaniu trzy krążki).

Czwarte miejsce na 100 metrów zajęła Paulina Gojtka, której zabrakło tylko trzech setnych do podium. Na 200 metrów Damian Szyszkowski był szósty. Na siódmym miejscu rywalizację na 400 metrów ukończył Piotr Rądkowski

Maciej Czepulonis, Rafał Pietrzykowski, Paulina Gojtka i Damian Szyszkowski mają szanse znaleźć się w reprezentacji na Mistrzostwa Europy Niesłyszących Juniorów w Turcji, które zaplanowano na sierpień.

Kierownikiem klubu Wiosło Szczecin jest Grzegorz Domański.