MEG U-21 w Piłce Nożnej Mężczyzn - 11 dzień

Rano o godzinie 9:00 odbyło się spotkanie kierowników drużyn i trenerów z organizatorami Mistrzostw. Podczas spotkania zwrócono uwagę na niejednolite zasady kwalifikowania zawodników do turniejów U21 w różnych dyscyplinach sportowych. Podczas mistrzostw we Wrocławiu w 2016 roku do zawodów mogli być dopuszczeni zawodnicy urodzeni po 1 sierpnia, natomiast podczas Mistrzostw w Szwecji tylko zawodnicy urodzeni po 1 stycznia. Jeszcze nie wiadomo też, kto będzie gospodarzem kolejnych Mistrzostw Europy mężczyzn w piłce nożnej U21. Przed nami ostatni mecz tych Mistrzostw. Gospodarze - Szwecja, chcieliby zająć jak najwyższe miejsce. Nasi zawodnicy również mają apatyt na zajęcie pierwszego miejsca poza grupą finałową. Piąte miejsce oznacza dla piłkarzy z Polski możliwość otrzymania rocznego stypendium Ministra Sportu i Turystyki, a może także dodatkowych nagród i wyróżnień ze związków okręgowych i miejsc zamieszkania. Jednym słowem, jest o co grać! Najpierw, o godzinie 14:00 rozpoczął się mecz o siódme miejsce Mistrzostw. Rywalizację wygrała drużyna z Grecji, wygrywając z drużyną z Republiki Czeskiej 1:0. O godzinie18:00 rozpoczął się mecz pomiędzy Polską i Szwecją. Nasza drużyna przeważała całe spotkanie, dokumentując swoją przewagę trzema zdobytymi golami. Pierwszą bramkę zdobył Marcin Kuć, następną, z rzutu karnego, Krzysztof Łuczywek, i trzecią Damian Bieniak. Nasza drużyna zajęła 5 miejsce podczas 2. Mistrzostw Europy mężczyzn w piłce nożnej U21.

Polska
Szwecja
3:0 (1:0)
1:0
22’
Kuć   Marcin
2:0
60’
Łuczywek   Krzysztof
3:0
76’
Bieniak   Damian
         
 

Żółte kartki:

Szczerbik M. (1’), Ramadanovic D. (36’), Kuć M. (46’), Bieniak D. (62’), Ceesay P. (64’), Łuczywek K. (67’), Lindberg A. (91’),

Skład:

Morawski Tomasz, Kuć Marcin, Bieniak Damian, Szewczyk Paweł (Krajewski Mateusz 45’), Demianiuk Mateusz, Mróz Krzysztof (Cytawa Szymon 79’), Szczerbik Marek, Wojewoda Adam, Raba Mirosław (Guz Jakub 76’), Guz Sebastian, Łuczywek Krzysztof.

Nie grali: Murawski Krystian, Dołgowski Daniel, Graczyk Sebastian, Lesiak Mikołaj

Podsumowując, Reprezentacja Polski odnotowała bardzo dobry występ. Wygraliśmy trzy spotkania: z Republiką Czeską, z Grecją oraz ze Szwecją. Odnotowaliśmy jeden remis z Belgią oraz jedną porażkę z Mistrzami Europy – drużyną z Turcji. O braku awansu do finałowej czwórki zadecydował remis z Belgią. Wówczas, o braku szczęścia mogli mówić Krzysztof Mróz i Damian Bieniak. Po ich strzałach piłka, w bliskiej odległości, mijała bramkę drużyny belgijskiej. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i sztabowi trenerskiemu za emocje, których byliśmy świadkami. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących za możliwość udziału drużyny w 2. Mistrzostwach Europy mężczyzn w piłce nożnej U21 w Szwecji.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.