MEG w HPN Kobiet: 8 dzień - Niestety piłkarki nie zagrają w półfinale zamiast tego walczymy o 5-8 miejsce

Druga porażka Reprezentacji Polski z Niemkami 1:3 o awans do półfinału. Niestety nasze piłkarki nie zagrają w półfinale zamiast tego walczymy o 5-8 miejsce. Trener Opaczewski bez zmian po raz trzeci wystawił piątką tak jak było meczu z Szwajcarią i Norwegią. W pierwszej połowie pokazaliśmy dobrym poziomu gry i nasze piłkarki potrafiły dobrze przypilnować przeciwniczki. W 8 minucie pierwszą bramkę zdobyły Niemki, które objęły prowadzenie. Przeciwniczki było sprytne i wykorzystały błędy obrońców i strzeliła gola. Nasze piłkarki bardzo się starało i dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne gry, a Niemki miały duże problemy z pilnowaniem naszych piłkarek. Zmarnowaliśmy dużo strzałów na bramkę i szans na pokonanie Niemek. W 16 min Boćkowska już niemiała siły gry i chciała zmianę rezerwy i poszła na ławce zamiast Joanna Kaczmarczyk i Niemcy miały piłkę z rogu i trochę nieporozumienie pozycji ustawienia obrońcy i znowu Niemcy wykorzystały i strzeliła drugą bramkę a bramkarka nie dała rady obronić zatrzymania piłkę. obrońcy. W 20 min nasza bramkarka Julii Kopińska była bohaterką i obroniła z rzutu karnego z 6 metrów. W drugiej połowy osiągnęliśmy przewagę i Beaty Kaczmarczyk strzeliła gola, a asystowała jej Marta Kaczmarczyk. Bramka była ładna. Podania w rombie i gol. Później w ciągu 5 minut Boćkowska Agnieszka otrzymała piłkę z rogu od Marty Kaczmarczyk i źle podała  a przeciwniczka wykorzystała to i celne strzeliła do bramki. Przegraliśmy 1:3 dla Niemkami. W 36 minucie ma być 2:3, bo Niemki popełniły 6 faul i mieliśmy jeden strzału z rzutu karnego z 10 metrów dla naszej ekipy, ale Boćkowska Agnieszka strzeliła ponad bramkę. Zostało 4 minut do końca meczu i nasze piłkarki spróbowaliśmy atak bez przerwy, żeby na remis i marzyliśmy o dogrywkę i nie udało się. Niemki nie chciały mieć dogrywkę i twarde obrońcy i wyrzucili kilka piłki poza autem. W końcu trener decydował więcej o jedno graczy bez bramkarza. Bez przerwy atakowały Niemki i widać było że obawiały o remis. Nasze piłkarki niemiały szczęścia o brak dwie bramki do strzelania do wyrównania na remis. Spadły siły po meczu i nie będziemy w półfinale. To wielka szkoda. Nasza drużyna grała dużo lepiej niż przeciwniczki. Zabrakło skuteczności i koncentracji w najważniejszym momentach. Po raz drugi z rzędu walczymy o 5-8 miejsce w Mistrzostwach Europy Głuchych tak jak było w roku 2010 w Szwajcarii.

Będziemy walczyć z Belgią o 5-8 miejsce w środę 27.11.br. Mamy nadzieję, że następny mecz.

Polska - Niemcy 1:3 (0:2)
0:1 - 07:46 min. - nr.8
0:2 - 16:30 min. - nr.13
1:2 - 25:46 min. - Kaczmarczyk Beata / asysta - Kaczmarczyk Marta
1:3 - 29:21 min. - nr.10

19:51 min     Kopińska Julia obroniła z rzutu karnego z 6 metrów !!!
36:23 min     Boćkowska Agnieszka nie wykorzystała z rzutu karnego z 10 metrów - /poprzeczka/

Składy: Kopińska Julia – Kaczmarczyk Joanna, Suchorowska Paulina, Kaczmarczyk Beata, Kaczmarczyk Marta – Boćkowska Agnieszka, Kołtun Barbara, Margiewicz Paulina, Kaczmarzyk Izabela.

Nie grała: Nowak Krystyna, Kultys Jolanta i Kupisz Ewa (kontuzja)