Mistrzostwa Świata Głuchych w Bowlingu

Sześcioro naszych zawodników wzięło udział w 3.Mistrzostwach Świata Głuchych w Bowlingu, który odbył się w dniach 20.08.-30.08.2015r. na kręgielni w Bolonii. W zawodach udział wzięło 120 zawodników i 75 zawodniczek.

W przygotowaniach do zawodów brała udział czołówka zawodników, najlepsze zawodniczki i zawodnicy w kraju, którzy trenują grę w bowling, jednakże zawodników tych jest w naszym kraju bardzo mało w porównaniu z czołówką Europy czy Świata. Bardzo mało jest szczególnie, kobiet które grają na odpowiednim poziomie. Odbyły się tylko dwa zgrupowania przygotowujące do zawodów na którym zawodnicy wypełniali postawione im zadania z należytą sumiennością, jednakże dwa zgrupowania przed samym startem  to stanowczo za mało aby dorównać czołówce na arenie międzynarodowej. Pomimo to wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów należy uznać za satysfakcjonujące i rokujące nadzieję na przyszłość . Dla niektórych  powołanych był to ich pierwszy start na imprezie międzynarodowej , a u większości pozostałych widać progresje wynikową w porównaniu z poprzednimi zawodami rangi Mistrzostw Europy czy Świata co cieszy biorąc pod uwagę że bowling w Polsce jest młodą dyscypliną.

Czołowe reprezentacje wyprzedzające Polskę na razie są  poza zasięgiem  naszych zawodników , ponieważ w krajach takich na przykład jak Niemcy Korea Japonia Szwecja trenuje ponad 300 zawodników niesłyszących, którzy odbywają regularne treningi  oraz zgrupowania co najmniej raz w miesiącu i maja zapewnione środki na trenerów klubowych.

 
Wyniki 
mężczyzn
Gry pojedyncze:
1.Wildenhayn Simon (Niemcy)
2.Lin Cheng-En (Tajwan)
3.Park Jihong (Korea Południowa)
3.Cheng Chung-Chin (Tajwan)
Miejsca Polskiej Reprezentacji:
21.Szymczak Paweł – 1085 pkt.
47.Michalik Łukasz – 1013 pkt.
49.Pick Tomasz – 1009 pkt.
75.Zarek Tomasz – 967 pkt.
86.Gnyska Piotr – 939 pkt.
92.Dłużniewski Dariusz – 922 pkt.
Startowało 120 zawodników.
 
Gry podwójne:
1.Elofsson Anton/Nordell Anders (Szwecja)
2.Danyliuk Vadym/Ialovega Vladyslav (Ukraina)
3.McLean Johnny/Ellison Robert (USA)
3.Akopyan Arsen/Savchenko Aleksei (Rosja)
Miejsca Polskiej Reprezentacji:
34.Szymczak Paweł i Michalik Łukasz – 2112 pkt.
47.Zarek Tomasz i Dłużniewski Dariusz – 1981 pkt.
48.Gnyska Piotr i Pick Tomasz – 1977 pkt.
Sklasyfikowano łącznie 60 pary.
 
Gry potrójne:
1.Lin Cheng-En/Hsieh Sheng-Fu/Chiu Ching-Ling (Tajwan)
2.Elofsson Anton/Nordell Anders/Flink Fredic (Szwecja II)
3.Delsol Fredeic/Bartout Ludovic/Divol Frederic (Francja)
3.Vetter Holger/Duda Daniel/Klotz Sebastian (Niemcy)
Miejsca Polskiej Reprezentacji:
15.Dłużniewski Dariusz/Gnyska Piotr/Zarek Tomasz – 3069 pkt.
17.Szymczak Paweł, Pick Tomasz, Michalik Łukasz – 3056 pkt.
Sklasyfikowano łącznie 40 zespołów 3 osobowych
 
Drużynowe:
1.Rosja
2.Niemcy
3.Korea Południowa
3.Szwecja
13.Polska – 5002 pkt. (Szymczak Paweł, Zarek Tomasz, Dłużniewski Dariusz, Michalik Łukasz, Pick Tomasz)
Sklasyfikowano 26 drużyn
 
Kobiet
Gry pojedyncze:
1.Huang Shu-Min (Tajwan)
2.Moskalenko Zhanna (Rosja)
3.Kim Taisoon (Korea Południowa)
3.Kim Jieun (Korea Południowa)
Sklasyfikowane 75 zawodniczek
 
Gry podwójne:
1.Kim Taisoon/Park Sunok (Korea Południowa II)
2.Korablinova Nadezhda/Lotina Olga (Rosja III)
3.Chang Yao-Chien/Huang Shu-Min (Tajwan II)
Sklasyfikowane łącznie 38 pary.
 
Gry potrójne:
1.Korablinova Nadezhda/Lotina Olga/Dudina Ksenia (Rosja)
2.Hu Cheng-Mei/Lin Ya-Chin/Hsueh Hsiu-Chen (Tajwan)
3.Kim Taisoon/Kim Jieun/Park Sunok (Korea Południowa II)
3.Chen Wen-Ni/Huang Shu-Min/Chang Yao-Chien (Tajwan II)
Sklasyfikowane łącznie 26 zespołów 3 osob.
 
Drużynowe:
1.Rosja
2.Korea Południowa
3.Ukraina
Sklasyfikowano 14 drużyn
   

Ocena indywidualna poszczególnych zawodników:

Szymczak Paweł – najbardziej doświadczony zawodnik w klasyfikacji generalnej zajął 26 miejsce uzyskał średnią z całych zawodów 182,2.  Pomimo słabszej gry w dwójkach uzyskał dobre wyniki w pozostałych dniach zrealizował postawione mu zadania, mentalnie filar drużyny , bierze udział w turniejach dla osób słyszących w Polsce gdzie zdobywa doświadczenie i ogranie co skutkuje systematyczną poprawą wyników. Zawodnik miał duże szanse aby awansować do Masters. Najlepiej sterujący zawodnik w drużynie.

Gnyska Piotr – trzeci raz na zawodach międzynarodowych rangi mistrzostw, nie do końca zrealizował postawione mu zadania. Podstawowym problemem jego jak i pozostałych członków drużyny były błędy przy dobijaniu. Bardzo dobra postawa mentalna, trenuje i gra w lokalnych turniejach ze słyszącymi , średnia uzyskana podczas całych zawodów 159,6 nie odpowiada w rzeczywistości jego możliwościom.

Zarek Tomasz – trzeci start po kilku letniej przerwie w reprezentacji, pomimo przerwy i udziału tylko w dwóch zgrupowaniach udało mu się zrealizować zadania w drugiej części zawodów postawione w założeniach, dobry prognostyk na przyszłość lecz widać potrzebę częstszych treningów na zgrupowaniach aby poprawić umiejętności, uzyskana średnia 172,79. Konieczna poprawa systemu dobijania.

Michalik Łukasz – debiutant w reprezentacji, pomimo to  zrealizował postawione mu zadania wynikowo należy nadmienić że bardzo dobrze współpracował z trenerem i bardzo starał się wykonywać poprawie polecenia należy nadmienić że w przypadku poprawy systemu dobijania można śmiało powiedzieć, że dorówna wynikami do naszego lidera Pawła. Uzyskana średnia 167,58.

Dłużniewski Dariusz – drugi raz na zawodach międzynarodowych rangi mistrzostw , nie do końca zrealizował postawione mu zadania. Podstawowym problemem jego jak i pozostałych członków drużyny były błędy przy dobijaniu. Bardzo dobra postawa mentalna, średnia uzyskana podczas całych zawodów 164,7 nie odpowiada w rzeczywistości jego możliwościom, jednakże jest wyższa niż na poprzednich zawodach mistrzowskich spełnił postawiony mu cel wynikowy tylko w grze drużynowej, widać brak ogrania w zawodach i startów w zawodach dla słyszących co znacznie podniosło by poziom odporności na stres i spowodowało poprawę wyników, uzyskana średnia to 162,0.

Pick Tomasz – debiutant w reprezentacji, nie do końca zrealizował postawione mu zadania. Należy nadmienić że bardzo dobrze współpracował z trenerem i bardzo starał się wykonywać poprawie polecenia. W przypadku tego zawodnika poprawa systemu dobijania jest teraz najważniejszym elementem do realizacji. Uzyskana średnia 157,4 zdecydowanie odbiega  od możliwości. Z tym zawodnikiem wiązane były duże nadzieje. Stres związany z startem w międzynarodowych zawodach po raz pierwszy zweryfikował jednak oczekiwania. Poprawa dobijania pozwoli na podniesienie gry mentalnej i uzyskiwanie lepszych wyników w zawodach.

Linki – zdjęcia, video i wyniki
https://www.facebook.com/wdbcitaly2015?fref=ts

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.