Młodzi siatkarze Mazowsza Warszawa zostali Mistrzami Polski po raz drugi

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Piłce Siatkowej odbywały się w Warszawie w dniach 27-29.04.18. W sumie 6 drużyn z całej polski brali udział, była to drużyna : ŁKSG Łódź, Wiosło Szczecin, Olimpijczyk Olecko, Niedźwiadek Przemysł, Spartan Lublin i MKSN Mazowsze Warszawa. Pierwszy mecz Warszawiacy zagrali z Lublinem, wygrali 2-0, spokojny mecz był. Drugi mecz rozegrany był z Niedźwiadek Przemyśl, trudni przeciwnicy, w tej drużynie parę osób należy do kadry niesłyszących, szczególnie - Tomasz Michno, był asem drużyny przeciwnej. 1 set prowadziła Warszawa wygrywając 25-21, drugi set niestety przegrała 25-15 kilka błędów zagrywek doprowadziło do nieporozumień drużyn, a na 3 secie opanowali sytuacje i wygrali 15-10. Następny mecz z Olecko, najłatwiejszy mecz tego turnieju, MKSN postanowili ze rezerwowi B będą grać, a A musiała przejść na ławach odpocząć do następnego meczu, Olecko przegrała z Warszawską drużyna 2-0. Łodzianie to nie byli słaba drużyna, z Nimi MKSN musiała zagrać poważnie, długo grali, jednak znów MKSN wygrała 2-0. Ostatni mecz czyli piąty z Wiosło Szczecin, MKSN zawsze trafiała w finale wraz z Szczecinem, przez 4 lata zagrali razem w finale. W pierwszym secie Wiosło prowadziła 18-16 pkt, dwaj zawodnicy z MKSN czyli Tomasz Morawski i Dawid Puszczyński nadrobili te pkt, to jest zgrany duet, jeden w obronie a drugi w ataku. 1 set wygrany przez Warszawska drużynę 25-23. Emocje podniosły w górę, byli pewni w finale, ze w 2 secie wygrają, i przez to przegrali 25-15 pkt dla wiosło. Pozostał jedyny set który doprowadzi drużynę po tytuł mistrza. Kapitan z Klubu MKSN Mazowsze Warszawa motywował drużynę i dalej walczyć do końca oraz nie poddawać, chłopaki wzięli radę od kapitana do serca. Jego rada przydała się, wygrali 2-1. W niedziele Wiosło Szczecin zajęli 3 miejsce. MKSN musiała znowu zagrać z Niedźwiadek Przemyśl, walczyli o 1 miejsce. Przyszło wiele kibiców by wspierać warszawska drużynę. Drużynę MKSN poprowadził trener Alex, nauczył chłopakom: dawać z siebie wszystko i nie poddawać, wierzy ze ta drużyna która wyszkolił wygra i zdobędzie 1 miejsce. W pierwszym secie bez problemu wygrali 1-0, w drugi set Niedźwiadek opanował nasze zagrywki które wcześniej nie byli w stanie odebrać. Trener Alex tłumaczył chłopakom co i jak i w końcu wygrali drugi set . Była wielka radość wśród młodych zawodników, także kibiców. Po raz drugi zostali mistrzami polski, wcześniej było w Szczecinie 2016, a pozostałe czyli w 2015 oraz 2017 zdobywali srebro. A ta sekcja istnieje od 2015, przez ten krótko czas szybko rozwinęli i zdobywali sukcesów. Po zakończeniu turniejów, chłopaki zostało wręczeni medalem pucharem oraz troje z MKSN zostali wybrani do najlepszej 6. Najlepszy środkowy: Dawid Puszczyński Najlepszy zagrywający : Radosław Stobiecki Najmłodszy zawodnik: Mateusz Morawski Najlepszy zawodnik z całego turnieju MVP został kapitan drużyny MKSN Mazowsze Warszawa.