Młodzi siatkarze Wiosła Szczecin zostali Mistrzami Polski

W dniach 7-9 kwietnia 2017r Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” był współorganizatorem: Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Chłopców do lat 22, wspólnie z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. W zawodach wzięło udział ogółem 86 zawodników z 9 klubów sportowych z: Wrocławia, Łodzi, Szczecina, Lublina, Przemyśla, Olecka, Raciborza oraz dwóch klubów z Warszawy: Mazowsza i Instytutu Głuchoniemych. Patronat honorowy nad imprezą objął: Powiat Raciborski. Patronat medialny objęły Nowiny Raciborskie i Nasz Racibórz. W czasie otwarcia był obecny trener kadry narodowej siatkarzy, pan Damian Białorudzki, zaś ceremonię zakończenia uświetnił swą obecnością wicestarosta raciborski, pan Marek Kurpis. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało 4 sędziów boiskowych oraz 2 sędziów technicznych. Imprezę przygotował i prowadził prezes „Odry” Racibórz  - pan Krzysztof Krętosz. Turniej był rozgrywany w sobotę (1dzień) na dwóch boiskach – faza grupowa i ćwierćfinałowa, zaś mecze półfinałowe i finałowe rozegrane zostały w niedzielę (2 dzień). Turniej przebiegał sprawnie, bez przeszkód i kontuzji. Zabezpieczona była obsługa medyczna i techniczna. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczyli, po zaciętym meczu, zawodnicy wraz z trenerem z klubu Wiosło Szczecin. Miejsce drugie zajęła ekipa Mazowsza z Warszawy. Na trzecim miejscu uplasowali się siatkarze z klubu Niedźwiadek Przemyśl, po zwycięstwie nad dobrze dysponowaną ekipą Świtu Wrocław. Najlepszym przyjmującym został wybrany Damian Cholewo, z Wrocławia, najlepszym atakującym Tomasz Michno z Przemyśla, zaś tytuł najlepszego zawodnika turnieju (MVP) przyznano Rafałowi Pietrzykowskiemu ze Szczecina. W załączeniu szczegółowa tabela rozgrywek.