MŚ w PN Kobiet: 11 dzień

26.07.2012r. – Jedenasty dzień

51 minut prowadzenia 1:0 z USA

51 minut prowadzenia 1:0 z USA mimo osłabionego składu (brak trzech zawodniczek) ostatni mecz eliminacyjny rozegraliśmy z USA. Drużyna przeciwnika dotychczas  wygrała wszystkie mecze z Niemcami wygrały 8:0. Nasz zespół wyszedł od początku bardzo skoncentrowany i efektem tego była przepiękna bramka strzelona przez Marty Kaczmarczyk. Do końca pierwszej połowy nasze dziewczyny walczyły nieustępliwie z bardziej doświadczonym zespołem USA.

Do 60 minuty wszystko układało się pomyślnie – niestety w łatwy sposób straciliśmy bramkę. Drugą padła po błędzie bramkarki, która poza tą sytuacją rozegrała bardzo dobry mecz.

W końcówce straciliśmy bramkę na 3:1 zespół gra coraz lepiej i w każdym meczu widać postęp. To był dopiero oficjalny mecz naszej reprezentacji.

Jutro czeka nas mecz o III miejsce mistrzostw świata z Niemkami.

Polska - USA            1:3 (1:0)
1:0 –   6 min. Kaczmarczyk Marta (piękny strzał z 20 metrów w poprzeczkę)
1:1 – 51 min.
1:2 – 69 min. (wolny)
1:3 – 74 min.
Żółta kartka: Paulina Margiewicz (72 min./faul)
Składy:
Julia Kopińska (90 min. Krystyna Nowak) - Agnieszka Pawłowska, Beata Kaczmarczyk, Barbara Kołtun, Sara Pelowska,
Emilia Althoff, Paulina Margiewicz, Paulina Suchorowska, Marta Zalewska, Klaudia Talarek (41 min. Jolanta Kultys,
78 min. Dominika Bolek), Marta Kaczmarczyk

Tekst: Aleksander Opaczewski