MŚ w PN Kobiet: 12 dzień

27.07.2012r. – Dwunasty dzień

Przegrana w meczu o trzecie miejsce w 42 stopni upale

Niestety przegraliśmy w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata 1:2 z Niemkami nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze spotkanie. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny i praktycznie jedyna okazja przeciwniczek zakończyła się bramką. Druga połowa rozpoczęła się od straty bramki po niepotrzebnym faulu bocznego obrońcy i niezbyt przekonującej postawie bramkarki. Wydawało się, że ta bramka załamie nasz zespół, ale dziewczyny walczyły do końca i w końcu udało się strzelić bramkę kontaktową (Althoff-karny). W ostatnich minutach strzeliliśmy bramkę na 2:2 ale niestety sędzia jej nie uznał gdyż uzyskaliśmy ją z minimalnego spalonego.

Po meczu dziewczyny płakały z powodu zmarnowanego szansy na pierwszy medal mistrzostw świata.

Myślę, że występ naszego zespołu należy ocenić pozytywnie. To był dopiero 5 oficjalny mecz naszych dziewcząt z każdym meczem wynika postępy. Cały zespół z zapałem wypowiada się o pracy, którą chcemy wykonać w przyszłości aby dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Bułgarii.

Polska – Niemcy                 1:2 (0:1)