MŚ w PN Kobiet: 5 dzień

20.07.2012r. ? Piąty dzień

Pech w meczu z Niemkami

Niestety przegraliśmy mecz z Niemkami 3:4, w naszym drugim meczu podczas mistrzostw świata i drugim w historii piłki nożnej
kobiet niesłyszących na boisku trawiastym. Mecz przez 90 minut był bardzo wyrównany i tylko brak szczęścia spoconował porażkę.
Zaczęło się od prowadzenia drużyny niemieckiej po naszym błędzie w ustawieniu stracona bramka nie załamała naszych dziewczyn,
które dalej walczyły. Wyrównanie uzyskaliśmy z rzutu wolnego świetnie wykonanego przez Emilii Althoff. Nasze zawodniczki dalej
walczyły, aż uzyskały bramkę po strzale samobójczym.
Niestety nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy, gdyż po błędzie lewego obrońcy i strzale z ostrego kąta Niemki doprowadziły
do remisu.
Po zmianie stron natychmiast traciliśmy trzecią bramkę przy biernej postawie bramkarki oraz prawego obrońcy. Próbowaliśmy
wyrównać i byliśmy bardzo blisko mając karnego po faulu na E.Althoff niestety strzał naszej kapitan obroniła bramkarka niemiecka.
W odpowiedzi nasza bramkarka dwukrotnie uchroniła nas od strzały bramki. Niestety w niegroźnej sytuacji straciliśmy czwartą bramkę
błąd pomocniczki i bramkarki oraz brutalny faul nieodgwizdany przez sędziego i przegrywaliśmy 2:4. Pod koniec meczu nasz zespół
osiągnął przewagę czego efektem była bramka kontaktowa Marty Zalewskiej. Niestety na wyrównanie zabrakło czasu. Mimo wszystko
nasz zespół rozegra kolejne dobre spotkanie i gdyby nie błędy indywidualne wynik mógł być korzystny dla nas.

Polska - Niemcy      3:4 (2:2)
0:1 ?   5 min.
1:1 ? 22 min. Emilia Althoff (wolny)
2:1 ? 28 min. samobójcza