MŚJG w Koszykówce_7 dzień

Dzień dzisiejszy rozpoczął się standardowo od wspólnego  śniadania następnie odprawa techniczna taktyczna na temat najbliższego przeciwnika. Następnie obiad i przygotowanie się do meczu. Mecz od początku rozpoczął się bardzo agresywną grą zespołu z Hiszpanii na całym boisku i często podwajaniem naszych zawodników przez co mecz rozpoczął się nie po naszej myśli. Zespół z Hiszpanii od początku zbudował kilkunastową przewagę zakończoną po 1 kwarcie wynikiem 16-5, którą udało się nieznacznie odrobić w drugiej kwarcie dzięki znacznie lepszej grze w ofensywie i zdobyciu 19 punktów. Najsłabsza w naszym wykonaniu była 3 kwarta zakończona przegraną aż 29-15 jednak nasz zespół nie myślał odpuszczać i podjął walkę do końca. Polska przegrywa z Hiszpanią 75 do 64 po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu.  Po trwającym blisko 2,5h meczu strat nie udało się odrobić jednak chłopaki dali z siebie wszystko i pokazali że są w stanie nawiązać równorzędną walkę z bardzo mocnym zespołem z Hiszpanii, który pokazał również że przegrana z Japonią była wypadkiem przy pracy. Jutro zawodników czeka dzień wolny oraz oczekiwanie rezultatów pozostałych meczy.

Polska - Hiszpania 64:75 (5:16, 19:14, 15:29, 25:16)
Punkty:
Sobczak January 18, Czupryn Mateusz 15, Galik Marek 12, Ziętala Grzegorz 7, Morawski Tomasz 6, Wardziak Emil 4,
Barys Szymon 2, Gieras Bartłomiej 0, Wandzik Bogdan 0.

Mamy świetną wiadomość dla POLSKI!!!

Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie B!!!

Zajęcie pierwszego miejsca oznacza, że w dniu 12 lipca będziemy walczyć meczu ćwierćfinałowym z zespołem z Izraela, który zajął ostatnie premiowane awansem miejsce w grupie A. Mecz rozegrany zostanie o 19:00 czasu lokalnego (czas polski 1:00)