Nasi bowlingowcy w Berlinie

W dniach od 4 do 6 czerwca, w Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej w Bowlingu Niesłyszących. W kategorii mężczyzn startowało łącznie 93 zawodników z kilkunastu państw w tym ósemka z Polski. Trzeba zaznaczyć, że nasi zawodnicy (8 zawodników) pojechali na ten turniej na własny koszt, bez jakichkolwiek przygotowań. Mimo to spisali się dobrze, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce singla (Szymczak Paweł 8-my 1215 pkt i Szczęsny Grzegorz 10-ty 1191 pkt), pozostali trochę dalej, ale też nieźle - biorąc pod uwagę, że w porównaniu z graczami z innych państw trenują o wiele mniej (koszty niestety).

Wyniki – Para mężczyzn (6 gier)
Robert Gocejna 1038 pkt i Grzegorz Szczęsny 1202 pkt – 15 miejsce, suma 2240 pkt
Tomasz Pick 1127 pkt i Michał Pick 1016 pkt – 17 miejsce, suma 2143 pkt
Paweł Szymczak 1173 pkt i Łukasz Michalik 967 pkt – 18 miejsce, suma 2140 pkt
Bartosz Pretorius 1082 pkt i Tomasz Gumiński 1015 pkt – 3 miejsce, suma 2097 pkt

A oto miejsca wszystkich naszych  zawodników po grach pojedynczej i podwójnej  (łącznie 12 gier )
Grzegorz Szczęsny  10 - 2393 pkt ( średnia 199,42 )
Paweł Szymczak  12 - 2388 pkt  ( średnia 199,0)
Tomasz Pick  33  -2150 pkt (średnia 179,17)
Robert Gocejna  35 – 2128 pkt (średnia 177,33)
Tomasz Gumiński  39 -2060 pkt ( średnia 171,67)
Łukasz Michalik  45 – 1995 pkt (średnia 166,25)
Bartłomiej Pretorius  46 – 1994 pkt.( średnia 166,17)
Michał Pick  48  - 1922 pkt.(średnia 160,17)

TOP 32 ( 2 gry)
Paweł Szymczak – 354 pkt. ( średnia 177,0 )  - 18 miejsce  - nie wszedł do 16 top i finału
Łukasz Michalik -351 pkt. ( średnia  177,5 )  20 miejsce – nie wszedł do 16 top i finału
Tomasz Pick  - 340 pkt.  ( średnia 170,0 )  25 miejsce – nie wszedł do 16 top i finału
Bartosz Pretorius  - 331 pkt. ( średnia 165,5 ) – 26 miejsce – nie wszedł do 16 top i finału
Grzegorz Szczęsny – 316 pkt. ( średnia 158,0 ) – 29 miejsce – nie wszedł do 16 top i finału

Grzegorz Szczęsny  w grze deblowej ustanowił swój rekord życiowy, osiągając 1202 pkt. …. gratulacje ! Widać systematyczne postępy w grze naszych zawodników, nie tylko tych najlepszych ale także pozostałych … na turniejach już nie zajmują miejsc przy końcu tabeli, grają coraz lepiej i osiągają coraz lepsze wyniki (lata treningów  dają rezultaty) … brawa dla wszystkich !

Z Polski grały też 2 kobiety:

Brygida Kaczorowska (Spartan Lublin) zajęła 11 miejsce indywidualnie w kategorii Senior (powyżej 50 lat). Po grach pojedynczej i podwójnej  (łącznie 12 gier) zajęła 6 miejsce. W TOP 12 zajęła 5 miejsce (298 pkt. - 2 gry). W finale zajęła 8 miejsce - ogółem w tej kategorii  startowało 12 zawodniczek.

Renata Olejczyk (Reyman Kraków) zajęła 39 miejsce indywidualnie (595 pkt. - 6 gier) oraz 39 miejsce  (1242 pkt. )po grach pojedynczej i podwójnej  (łącznie 12 gier). Ogółem w tej kategorii startowało 39 zawodniczek.