Obóz sportowy - ŁKSG Łódź w Jastrzębiej Górze

Obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży, którzy odbył się w nad morzem w Jastrzębiej Górze w dniach 03-15 sierpnia 2018 r. W obozie wzięło udział 33 dzieci  i młodzieży niesłyszącej oraz 4 osoby  kadry pedagogicznej i 3 wolontariuszy.

Na obozie zapewniono uczestnikom atrakcyjny program, który w sposób znaczący nie tylko wspierał rozwój, intelektualny i fizyczny dzieci, proces rehabilitacji, ale także dawał możliwość relaksu i wypoczynku. Uczestnicy brali udział w wielu zajęciach sportowych o określonej specjalizacji i w zajęciach rekreacyjnych.

Oprócz typowych zajęć programowych (koszykówka) przewidzianych do zrealizowania na obozie przeprowadzono cykl zajęć sportowych, gdzie propagowano sporty indywidualne i zbiorowe m.in.: biegi, nordic walking, piłkę nożną, tenis stołowy, badminton, darty i zajęcia na basenie.

Zajęcia sportowe prowadzono w sposób ciągły i systematyczny codziennie po 2 lub 3 razy dziennie na ba boisku i sporadycznie na plaży. Dużą atrakcją podczas  obozu były wycieczki. Pierwsza wycieczką był wyjazd do Gdańska. Uczestnicy zwiedzili piękną starówkę oraz jarmark dominikański. Jak przystało na obóz sportowy nie mogło zabraknąć wycieczek o charakterze sportowym. Uczestnicy byli w tarzan parku we Władysławowie korzystając ze spinaczki liniowej a także w miejscowości Reda na basenie. Zwiedziliśmy także Hel wchodząc na latarnie morską podziwiając panoramę miasta. Atrakcją dla dzieci była także wycieczka do ocean Parku we Władysławowie. Uczestnicy zapoznali się z tajnikami zwierząt żyjących w oceanie. Na obozie odbyło się wiele konkursów, turniejów sportowych i zabaw integracyjnych zorganizowanych przez wychowawców oraz pożegnalne ognisko z kiełbaskami. Prawie codziennie odbywały się piesze wycieczki po okolicy. Podczas pobytu dopisała i dzięki temu uczestnicy mogli zażywać kąpieli słonecznych na plaży. Poza zajęciami zorganizowanymi uczestnicy  przede wszystkim poznali się, nawiązali  się nici przyjaźni, sympatii i koleżeństwa. Obóz dla dzieci to także nauka dyscypliny, obowiązkowości i systematyczności.

Wypoczynek, rekreacja i rehabilitacja oraz systematyczne treningi zostały połączone w jedno wielkie zadanie przed którym stanęła kadra i uczestnicy.

Oceniając efekty zadania należy podkreślić celowość organizacji obozów dla niepełnosprawnych to:

  • wypoczynek, sport i rekreacja

  • integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

  • współdziałanie w zespole poprzez zabawę, zajęcia twórcze

  • uwrażliwienie na potrzeby innych

  • ogólna poprawa sprawności fizycznej i psychicznej.


Obóz jest dobrą formą stwarzania warunków do prawidłowego rozwoju uczestników, dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd w życiu i jedyny w czasie wakacji. Na zakończenie obozu wręczono uczestnikom dyplomy oraz drobne upominki i nagrody za udział w różnych konkursach i turniejach. Obóz na długo zapadnie w pamięci uczestników, a zdjęcia, kroniki oraz strona internetowa Stowarzyszenia będą przypominały chwile obozowego życia.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki sportowcy mogli przeżywać swoją przygodę nad morzem, za co z całego serca dziękujemy.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.