Paweł Gierszewski znowu biegał półmaraton !

Paweł Gierszewski wystartował na ulicą trasę o długości 21 km i 97,5 m w Poznaniu. W kategorii OPEN zajął 586 miejsce, których dotarło do mety 8042 osób i kategorii M18-29 zajął 219 miejsce. Ale stracił ok. 4 minuty i około 300 miejsce bo biegał wolno od 12,5 km do 15,5 km i na trawie stał 30 sekundy na rozgrywkę w kolanie doznał kontuzję kości poboczne strzałkowe i udowe. CZAS wyszło: 1h:33min:10s (netto) / 1h:33min:18s (wyniki). Na zawodach 8056 biegaczy z 27 państw stanęło na starcie 8.Poznań Półmaraton. To rekord frekwencji w tej imprezie biegowej. Wzięło udział 2158 kobiet i 5898 mężczyzn. Kolejne najbliższe zawody biegania na 10 km ma 19 kwietnia w Toruniu.

Ciekawości:

Zwycięzcą z Bydgoszczy tegorocznej edycji został Polak, Paweł Ochal, który dobiegł do mety w czasie 01:08:06. Wśród pań najszybsza była jego żona, Olga Ochal, która uzyskała czas 01:14:34. To pierwszy raz kiedy poznańska publiczność mogła powitać na mecie półmaratonu jako zwycięzcę Polaka. Polską zwyciężczynię mogliśmy oklaskiwać po raz drugi w historii imprezy.