Piłkarki Mazowsza Warszawa mistrzyniami Polski

W dniach 05-07 października 2018r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet w Warszawie. W turnieju udział wzięły 4 drużyny: obrończyni tytułu i gospodyni MKSN Mazowsze Warszawa, Korona Szczecin, Świt Wrocław oraz Spartan Lublin.

Pierwszy mecz w sobotę Mazowszanki zagrały z Spartankami. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarek aż 16:0. Kolejny mecz w turnieju zagrały Szczecinianki z Wrocławiankami. Można było zauważyć, że regularne treningi w drużynie szczecińskiej przyniosły efekty i Szczecinianki rozgromiły Wrocławianek aż 36:0 ! W przerwie pomiędzy meczami rozegrano mecz dla młodzieży i dzieci. Po obiedzie kolejny mecz zagrały Mazowszanki z Wrocławiankami. Przez pierwsze kilka minut Mazowszanki nie mogły trafić do bramki rywalek. Bramkarka z Wrocławia wyczyniała cuda w bramce. Trener Mazowszanek wziął czas w celu zmiany taktyki oraz żeby przebudzić dziewczyny do grania. Przerwa pomogła i Mazowszanki rozgromiły je aż 40:1 ! Protokolant meczu był ciekaw, ile strzałów obroniła bramkarka z Wrocławia i liczba stanęła na 31 obrobionych strzałów. Ostatni mecz tego dnia zagrały drużyny z Szczecina i Lublina. Lublin nie dał rady przeciw dobrze grającej drużyny szczecińskiej i przegrały aż 3:36 !  Po pierwszym dniu było już wiadomo, że Warszawianki i Szczecinianki będą walczyły o mistrzyni Polski, a Lublin jak i Wrocław nie miały żadnych zwycięstw na koncie.

W niedzielę pierwszy mecz zagrały drużyny walczące o mistrzostwo - Mazowszanki i Szczecinianki. Po pierwszej połowie był remis, wynik był sprawiedliwy w ocenie trenera Mazowsza. Na drugą połowę meczu Mazowszanki wyszły odmienione i rozniosły w pył rywalki strzelając im aż 9 bramek przy 4 straconych. W meczu o brąz Świt Wrocław nie wykazał żadnych chęci, ani pomysłów do wygrania meczu i w efekcie przegrały mecz z Lublinem. W tym meczu jedna z zawodniczek z Lublina strzeliła im aż 10 bramek.

Na turnieju byli obecni, na zaproszenie gospodarzy, telewizja TVP Sport oraz Prezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących - p. Jarosław Janiec oraz drugi trener reprezentacji Polski Kobiet - p. Katarzyna Rafalska.

Na zakończeniu turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. Najważniejsza statuetka - MVP całego turnieju - powędrowała do kapitana Korony Szczecin -  Justyny Siwek. Najlepszą bramkarką została Marta Maciejewska, też z Korony Szczecin, a królową strzelców została Izabela Kuźniak, niezmiennie z Korony Szczecin, która strzeliła 18 bramek w całym turnieju. Do najlepszej piątki turnieju zostały wybrane trzy Warszawianki : Krystyna Nowak, Agnieszka Boćkowska i Marta Kaczmarczyk oraz Wiktoria Aumiiller z Spartana Lublin i Aldona Kramek z Świt Wrocław.

Na zawody przybyło bardzo dużo kibiców. Zapełnili oni całą trybunę. Cała impreza okazała się udana zarówno pod kątem organizacji jak i pod kątem sportowym dla gospodarzy Mazowsze Warszawa.

Głównym celem imprezy było wyłonienie mistrzyni Polski wśród kobiet piłkarki. Pośrednimi celami turnieju były przygotowania do Mistrzostw Europy Głuchych w Halowej Piłce Nożnej w dn. 06-14 grudnia 2018r w Finlandii - Tampere oraz przygotowania do kolejnych Mistrzostw Świata w roku 2019 w Szwajcarii - Winterthur.

Organizatorami imprezy byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Mazowiecki Klub Sportu Niesłyszących „ Mazowsze” w Warszawie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Organizacja powyższej imprezy została zrealizowana wzorowo. Uczestnicy imprezy byli zadowoleni zarówno z warunków noclegowych jak i wyżywienia. Byli usatysfakcjonowani także warunkami do rozgrywania meczów.

Klub MKSN Mazowsze ma nadzieję, że za 2-3 lata znowu podejmie organizację finałowych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego oraz Dyrekcji hotelu i restauracji - Villa Plaza w Warszawie za wsparcie i współpracę w realizacji zadań organizacyjnych.