Piłkarki zajęły pierwsze miejsce z grupy A i awansowały do ćwierćfinału

W dniach 06-14 grudnia 2018 Reprezentacja Kobiet Niesłyszących pod wodzą Trenera Aleksandra Opaczewskiego wyjechała na Finałowe do Mistrzostw Europy w Futsalu Kobiet do Tampere (Finlandia). W pierwszym meczu Polska nie dała żadnych złudzeń przeciwniczkom. Udowadniając , że tworzy obecnie mocną ekipę, wygrały z Finkami aż 14:1. Dlatego ta wygrana tak bardzo cieszyła. W drugim spotkaniu Reprezentacja Polski nie zwalniała tempa, pokonując drużynę z Szwecji 6:2 i ostatni mecz grupy zawodniczki pokonały Francuzki 8:1. W sumie trzy wygrane w grupie A i już zapewniony awans do ćwierćfinału.

Nasza reprezentacja uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli, awansując do ćwierćfinału i będzie grała z trudnym przeciwnikiem - Rosją, która zdobyła Mistrzostwo Europy z roku 2014 i walczymy o awans do półfinału.

Opisy meczów:
Polska - Finlandia            14:1 (7 :1)         
Bramki: Boćkowska Agnieszka - 6, Aumiiller Wiktoria - 2, Kaczmarczyk
Marta - 2, Siwek Justyna - 2, Suchorowska Paulina - 2.
 
Polska - Szwecja             6:2 (2:1)          
Bramki: Siwek Justyna - 4, Althoff Emilia - 1, Aumiiller Wiktoria – 1
 
Polska - Francja              8:1 (4:0)          
Bramki: Boćkowska Agnieszka - 4, Suchorowska Paulina - 3, Siwek Justyna - 1.
Żółte kartki : Prusinowska Paulina i Nowak Krystyna.

Skład Polski: Maziarz Lidia, Nowak Krystyna, Althoff Emilia, Aumiiller Wiktoria, Boćkowska Agnieszka, Kaczmarczyk Joanna, Kaczmarczyk Marta, Kuźniak Izabela, Prusinowska Paulina, Siwek Justyna, Suchorowska Paulina, Wojtkiewicz Karolina.

Sztab szkoleniowy: Opaczewski Aleksander (trener główny), Rafalska Katarzyna (asystentka trenera), Lasota Katarzyna (fizjoterapeutka) i Morawski Eugeniusz (kierownik PN PZSN)

Opracował i foto: 
Eugeniusz Morawski

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.