Kategorie
Polscy tenisiści stołowi zdobyli brązowy medal MEG
Reprezentacja Polski mężczyzn w składzie: Ireneusz Kopiec, Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Marek Rutowski,Grzegorz Nowak, zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw Europy niesłyszących w tenisie stołowym. Turniej drużynowy rozgrywany jest w austriackim mieście Baden.
Wyniki:
Runda eliminacyjna:
Grupa 1
Polska
|
Czechy
|
3:2
|
Kopiec Ireneusz
|
Helus Jaroslav
|
3:2
|
Szeliga Adrian
|
Kratochvil Michal
|
0:3
|
Pięta Paweł
|
Slechta Roman
|
3:0
|
Kopiec Ireneusz
|
Kratochvil Michal
|
1:3
|
Szeliga Adrian
|
Helus Jaroslav
|
3:2
|
Polska
|
Litwa
|
1:3
|
Pięta Paweł
|
Takinas Deividas
|
0:3
|
Szeliga Adrian
|
Juchna Gintautas
|
0:3
|
Rutowski Marek
|
Narkevicius Viktoras
|
3:2
|
Pięta Paweł
|
Juchna Gintautas
|
0:3
|
Litwa
|
Czechy
|
3:2
|
Tabela końcowa gr.1:
1
|
Litwa
|
4
|
6:3
|
2
|
Polska
|
3
|
4:5
|
3
|
Czechy
|
2
|
4:6
|
Grupa 2
Węgry
|
Austria
|
3:2
|
Serbia
|
Rosja
|
0:3
|
Węgry
|
Rosja
|
0:3
|
Austria
|
Serbia
|
3:1
|
Austria
|
Rosja
|
0:3
|
Węgry
|
Serbia
|
3:0
|
Tabela końcowa gr.2:
1
|
Rosja
|
6
|
9:0
|
2
|
Węgry
|
5
|
6:5
|
3
|
Austria
|
4
|
5:7
|
4
|
Serbia
|
3
|
1:9
|
Grupa 3
Niemcy
|
Bułgaria
|
3:0
|
Belgia
|
Ukraina
|
1:3
|
Bułgaria
|
Ukraina
|
1:3
|
Belgia
|
Niemcy
|
3:1
|
Ukraina
|
Niemcy
|
3:1
|
Belgia
|
Bułgaria
|
3:0 wo
|
Tabela końcowa gr.3:
1
|
Ukraina
|
6
|
9:2
|
2
|
Belgia
|
5
|
6:4
|
3
|
Niemcy
|
4
|
5:6
|
4
|
Bułgaria
|
3
|
1:9
|
Ćwierćfinały
Polska
|
Węgry
|
3:0
|
Kopiec Ireneusz
|
Szalai Bela
|
3:2
|
Szeliga Adrian
|
Bencsik Gergely
|
3:1
|
Pięta Paweł
|
Makai Akos
|
3:0
|
Rosja
|
Niemcy
|
1:3
|
Belgia
|
Litwa
|
0:3
|
Czechy
|
Ukraina
|
2:3
|
Półfinały
Polska
|
Ukraina
|
0:3
|
Szeliga Adrian
|
Zakladnyi Gennadii
|
0:3
|
Kopiec Ireneusz
|
Kuzmenko Grygorii
|
2:3
|
Pięta Paweł
|
Veliiev Anton
|
1:3
|
Niemcy
|
Litwa
|
2:3
|
Mecz o 5-8 miejsce
Rosja
|
Belgia
|
3:0
|
Węgry
|
Czechy
|
1:3
|
Mecz o 7 miejsce
Belgia
|
Węgry
|
3:1
|
Mecz o 5 miejsce
Rosja
|
Czechy
|
3:2
|
Brązowy medal
Polska
|
Niemcy
|
-:-
|
Finał
Litwa
|
Ukraina
|
1:3
|
Tabela kolejność końcowa:
1
|
Ukraina
|
Mistrz Europy
|
2
|
Litwa
|
Wicemistrz Europy
|
3
|
Niemcy
|
Brązowy medal
|
Polska
|
Brązowy medal
|
|
5
|
Rosja
|
|
6
|
Czechy
|
|
7
|
Belgia
|
|
8
|
Węgry
|
|
9
|
Austria
|
|
10
|
Bułgaria
|
|
11
|
Serbia
|