POLSKIE PIŁKARKI PIERWSZY RAZ W HISTORII MISTRZYNIAMI EUROPY NIESŁYSZĄCYCH !!!

W finale po bardzo zaciętym pojedynku Polki pokonały Niemki 6:5 po dogrywce. W pierwszej połowie już w 53 sek. Polki straciły bramkę przez błąd w obronie. Kilka minut później na tablicy widniał wynik 1:1. W ciągu pierwszej połowy obie drużyny stwarzały groźne sytuację, było mnóstwo emocji a zakończyła się ona remisem 2:2. W drugiej połowie bramkarka biało-czerwonych doznała kontuzji i zastąpiła ją rezerwowa. Niemki wykorzystały chwilową słabość zespołu i 5 minut przed końcem meczu nasza reprezentacja przegrywała 3:5. Trener Opaczewski zastosował zmianę taktyczną wycofując bramkarkę, wstawiając na jej miejsce piątą zawodniczką Joannę Kaczmarczyk. Było to idealnie posunięcie ponieważ w ostatniej minucie spotkania Polki zremisowały !

W doliczonym czasie gry Reprezentacja Polski naciskała jeszcze bardziej, aż Wiktoria Aumiiller z rzutu różnego posłała piłkę do siatki i ustanawiając wynik 6:5. W drugiej połowie dogrywki Niemki próbowały wyrównać, jednak w bramce Joanna Kaczmarczyk, która wybroniła kilka strzałów i została bohaterką meczu. Mecz należał do bardzo emocjonujących i wyrównanych pojedynków, a nasze dziewczęta udowodniły, że nigdy nie należy się poddawać, trzeba walczyć do końca, bo zawsze jest nadzieja.

Bramki zdobyły Boćkowska Agnieszka - 3, Aumiiller Wiktoria - 1, Siwek Justyna - 1 i Suchorowska Paulina - 1.

Reprezentacja Polski została po raz pierwszy w historii Mistrzem Europy Głuchych w Futsalu Kobiet.

W meczu o brąz Hiszpania pokonała z Anglię 9:3.

Agnieszka Boćkowska została królową strzelczyń całego turnieju, mając na koncie 20 bramek, a razem z Martą Kaczmarczyk zostały wybrane jako najlepsza piątka turnieju.

Skład Polski: Maziarz Lidia, Nowak Krystyna, Althoff Emilia, Aumiiller Wiktoria, Boćkowska Agnieszka, Kaczmarczyk Joanna - kapitan, Kaczmarczyk Marta, Kużniak Izabela, Prusinowska Paulina, Siwek Justyna, Suchorowska Paulina, Wojtkiewicz Karolina.

Sztab szkoleniowy: Opaczewski Aleksander - (trener główny), Rafalska Katarzyna (asystentka trenera), Lasota Katarzyna (fizjoterapeutka) i Morawski Eugeniusz (kierownik PN PZSN).

Dziękujemy za wsparcie kibicowanie przez żywo Facebooka.

Zobaczymy w przyszłym roku 2019 na Mistrzostwach Świata Głuchych w Futsalu Kobiet i Mężczyzn w szwajcarskim - Winterthur w listopadzie.