Przygotowanie piłkarze Mazowsza do Futsalowej Ligi Mistrzów

W ramach przygotowań do I Futsalowej Ligi Mistrzów Głuchych w Turynie (04-08.03.2014r.) nasza drużyna rozegrała mecz towarzyski z AZS UW Warszawa w hali WAT. Mecz zakończył się remisem 5:5 (2:2). Grano 2x30minut. Relacje i zdjęcia z sparingu w "więcej"

Pierwszy mecz w 2014r. za nami! W ramach przygotowań do I Futsalowej Ligi Mistrzów Głuchych w Turynie (04-08.03.2014r.) drużyna piłkarska rozegrała mecz towarzyski z AZS UW Warszawa w hali WAT. Mecz zakończył się remisem 5:5 (2:2). Grano 2x30minut. W pierwszych minutach meczu podczas poznawania hali graliśmy spokojnie, na 2-3 kontakty. Po 5 minutach mecz nabrał tempa i od razu padł pierwszy gol dla nas. Strzelił ją Piotr Barzał lekkim lobem przy prawej słupce bramki. Później na listę strzelców wpisał się Tomasz Wesoły, nasz nowy nabytek. Zakończyliśmy pierwszą połowę wynikiem 2:2, w którym co 5 minut zmienialiśmy całą czwórkę. Wyglądało to dobrze przed drugą połową. Postanowiliśmy tego nie zmieniać i także w drugiej połowie zmieniać co 5 minut cały skład na polu. Drugą połowę zaczęliśmy podobnie jak pierwszą, spokojnie, na luzie, bez nerwów. I nagle zaczęło się coś psuć w naszej drużynie, w ciągu 5 minut padło 3 bramki dla AZS. Była wtedy około 10 minuta 2 połowy. Od tego momentu zaczęliśmy grać, jak przystało na Mistrza Polski Niesłyszących w Futsalu. Grając na 2-3 szybkie kontakty zdobywaliśmy bramkę w krótkich odstępach czasu. Strzelcami okazał się Damian Bieniak (2x) oraz Paweł Świgost, który strzelił z lewej strony pola karnego przebiegając wcześniej całe boisko. Były też kilka słupków, kilka centymetrowe pudła.

Podsumowując cały mecz, zacytuję tu opinię naszego trenera Eugeniusza Morawskiego – „Myślę, ze rozegraliśmy ten mecz na dobrym poziomie, mimo, że to był dopiero nasz pierwszy mecz. Owszem, były błędy, nieporozumienia w drużynie, ale najważniejsze będzie to, żeby każdy wyciągnął wnioski z doznanych błędów w tym meczu i zagrać następny mecz jeszcze lepiej”.

Skład: Morawski Tomasz - Szymański Kamil, Szymański Marcin, Świgost Paweł, Wąsowski Michał, Kotulski Tomasz, Łuczywek Krzysztof, Łuczywek Marcin, Bieniak Damian, Barzał Piotr, Wesoły Tomasz.

Trener: Eugeniusz Morawski,
Asystent trenera: Marek Bogucki

Nieobecni: Joniuk Maciej, Ziejewski Krzysztof (obaj kontuzjowani), Ferdynus Jakub i Trojnar Łukasz.