Rafał Nowak czwarty w Pucharze Polski w Duathlonie w Częstochowie

W niedzielę, 12 października w Parku Wypoczynkowym "Lisiniec" odbył się 2. Cross Duahtlon Częstochowa. Zawody organizowane były w  randze Pucharu Polski, co na pewno podniosło prestiż całej imprezy. Zawody od samego początku cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem na listy startowe wpisało się aż 223 chętnych, w tym również spora liczba osób spoza Częstochowy. Nie zabrakło licznej kadry z Częstochowskiego WLKS-u Kmicic.

Trasa zwodów podobnie jak w ubiegłym roku przebiegała po bardzo zróżnicowanym terenie, a okrążenie jednej pętli wydłużone zostało w porównaniu do zeszłorocznej edycji o 1km. I tak łączny dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy wyniósł 14 km (w tym 3,5 km biegu, 7 km jazdy rowerem i znowu 3,5 km biegu).

Po przywitaniu wszystkich startujących przez Honorowego Patrona Imprezy, Prezydenta Miasta Częstochowy; Krzysztofa Matyjaszczyka, nie pozostało nic innego jak tylko ustawienie się na linii startu i czekanie na sygnał startera.

Po pierwszym okrążeniu i szaleńczym tempie na prowadzenie wyszedł Przemysław Szymanowski, który do samego końca zawodów znajdował się na prowadzeniu. Wśród Pań pierwsze miejsce wywalczyła Ewa Bugdoł; wielokrotna Mistrzyni Polski oraz uczestniczka Mistrzostw Świata w Triathlonie.

Dla zwycięzców w kategorii Elita czekały pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe. Zwycięzcy poszczególnych kategorii obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, które wręczał Dyrektor MOSiR - Tomasz Łuszcz oraz Prezes WLKS Kmicic; Stanisław Sączek,

Rafał Nowak pierwszy 3,5 km pokonał bieg, później 7 km jazdy rowerem popełnił wiele błędów, ponieważ zapomniał założyć kask ochronny i stracił w kilka sekund. Niestety, zajął 4 miejsce.  Monika Nowak zajęła 74 miejsce OPEN i 9 miejsce w kategorii kobiety OPEN.

1-100 miejsc - wyniki

101-223 miejsc - wyniki nieoficjalne

Opracowała: Monika Nowak

Co to jest Duahtlon?

Duahtlon jest odmianą triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W duathlonie nie ma oficjalnie ustalonych dystansów, choć dystans klasyczny składa się z 10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu, bądź sprint, zawierający połowę tych dystansów (5km-20km-2,5km).