Siatkarscy oldboje Korony Szczecin zostali mistrzami Polski

W dniach 03-05.06.2016 r. odbyły się Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat. Zawody odbywały się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, ul. Kościuszki 7. Organizatorami był Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie i gospodarz – Radomski Klub Sportowy Głuchych „Radomig” w Radomiu oraz dzięki za wsparcie dofinansowanie przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Gmina Miasta Radomia w Radomiu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu. Na zawodach brali udział 9 zespołów z różnych miast polskich: Świt Wrocław, Reyman Kraków, ŁKSG Łódź. Mazowsze Warszawa, TON Poznań, Pomorze Gdańsk, Korona Szczecin, Spartan Lublin i Radomig Radom. Wszystkie zespoły były zadowolone z pobytu w Radomiu noclegi, wyżywienie i odpowiednia duża hala sportowa. Na zawodach przebiegały bez problemów i protestów, dzięki sprawne przeprowadzone przez sędziowie.

Mistrz Polski Oldbojów została drużyna Korona Szczecin, która pokonała w finale Świt Wrocław 2-1, a o III miejsce zajęła drużyna Pomorze Gdańsk, która pokonała gospodarza Radomig Radom 2-0. Najlepszy zawodnik MVP został Robert Moroz  Świt Wrocław oraz pozostałe w kategorii jak niżej z wynikami. Niżej przedstawia wyniki od eliminacji do finału.