Siatkówka mężczyzn: Warmig Olsztyn zdobył Puchar Polski!

Zakończyły się rozgrywki Pucharu Polski w piłce siatkowej. W dniu wczorajszym w finale drużyna Warmigu Olsztyn pokonała zespół ŁKSG Łódź 3:1 (26:24,22:25,25:18,31:29).Mecz był niezwykle zacięty, wyrównany. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Łodzi,  którzy w pierwszym secie pojedynku objęli kilkupunktowe prowadzenie. Zespół z Olsztyna wziął się jednak do odrabiania strat i z czasem przewaga ich przeciwnika malała. Pod koniec seta wynik oscylował w okolicach remisu, po emocjonującej końcówce, gospodarze turnieju, niesieni dopingiem fantastycznych kibiców, zdobyli dwa punkty więcej od przeciwnika i wygrali pierwszą odsłonę. Kto spodziewał się, że to załamie drużynę ŁKSG był jednak w wielkim błędzie. Podobnie jak w pierwszym secie to ŁKSG Łódź objął prowadzenie także w secie drugim, nie dając już sobie odebrać zwycięstwa. Podrażnieni tym faktem zawodnicy Warmigu zdominowali trzeci set, nie pomogły zmiany trenera Pieńkowskiego, z dużą przewagą pewnie wygrali tego seta i do zwycięstwa w meczu brakowało im już tylko jednej wygranej. Czwarty set to walka punkt za punkt o każdą piłkę, ofiarna gra i efektowne obrony z obu stron siatki, prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę, oba zespoły miały swoje szanse, ŁKSG wybronił kilka piłek meczowych, Warmig setowych, lecz to właśnie ten najważniejszy, dający upragnione zwycięstwo, jak się okazało dopiero 31 punkt padł łupem zawodników z Olsztyna.

Po meczu finałowym odbyło się rozdanie pucharów, medali i statuetek. Podziękowano również prezesowi i wiceprezesowi Fundacji Huberta Jerzego Wagnera panom Jerzemu i Cezaremu Mróz, za pomoc i współpracę z drużyną Warmigu Olsztyn, dzięki której nasi Mistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Polski pojadą w dniach 10-14 grudnia 2014 r. do Pesaro (Włochy) reprezentować godnie nasz kraj, federację PZSN, swoje województwo i miasto w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Bez pomocy tych panów wyjazd byłby niemożliwy. Serdecznie dziękujemy. Za wiele lat reprezentowania klubu Warmig podziękowano Jakubowi Schmidt, wręczając pamiątkową paterę.

Trzecie miejsce w rozgrywkach ostatecznie przypadło zawodnikom Spartana Lublin, czwarte zajęła Odra Racibórz. Piąte miejsce wywalczyli zawodnicy Korony Szczecin, wspierani przez młodych i perspektywicznych zawodników Wiosła. Szóste miejsce przypadło Res-Gest Rzeszów (poza konkurencją ze względu na brak kart zdrowia). W meczu o siódme miejsce Świt Wrocław pokonał MIG Gliwice.