Sukces WKSN ŚWIT Wrocław - Narciarstwo

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim i w Snowboardzie odbyły się w dniach 22-23 grudnia 2018 r. w Kluszkowcach. W tych zawodach z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” startowało ośmiu zawodników: Mirosław Jurek, Michał Mich, Dariusz Pacyga, Michał Rostkowski, Grzegorz Czarny, Natalia Pacyga, Olga Pacyga i Magdalena Łaś. Ośmioro zawodników reprezentowało klub „Świt” w zawodach i zdobyło 10 medali dla klubu. To bardzo duży sukces dla klubu ŚWIT. Trzy zawodniczki w naszej ekipie ŚWIT były najmłodsze: Natalia Pacyga – 13 lat, Magdalena Łaś – 12 lat i Olga Pacyga – 10 lat.

 
Sukcesy:
Grzegorz Czarny - Mistrz Polski w kategorii OPEN Mężczyzn w konkurencji snowboard,
Natalia Pacyga - Wicemistrzyni Polski i Magdalena Łaś – III miejsce w kategorii OPEN kobiet w slalomie,
Natalia Pacyga - Wicemistrzyni Polski i Magdalena Łaś – III miejsce w kategorii juniorek do lat 16 w slalomie,
Mirosław Jurek - III miejsce w kategorii OPEN Mężczyzn w slalomie,
Magdalena Łaś - III miejsce w kategorii OPEN kobiet w slalomie gigancie,
Magdalena Łaś - Wicemistrzyni Polski i Natalia Pacyga – III miejsce w kategorii juniorek do lat 16 w slalomie gigancie,
Mirosław Jurek - III miejsce w kategorii OPEN Mężczyzn w slalomie gigancie.

Podsumowanie wielkiego sukcesu Klubu Świt Wrocław w roku 2018

Nasz klub „ŚWIT” Wrocław jest jedynym klubem na Dolnym Śląsku dla osób niesłyszących i z wadami słuchu. Po ostatnich zawodach - Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim liczba zdobytych medali w ciągu jednego roku przez zawodników naszego klubu wzrosła do 41 (dyscypliny: koszykówka, siatkówka, pływanie, lekkoatletyka, tenis stołowy, bowling, żeglarstwo i narciarstwo alpejskie). Taka duża ilość medali w ciągu ostatniego roku to absolutny rekord w historii naszego klubu ŚWIT Wrocław !!!

Maciej Jacyna 
Prezes WKSN ŚWIT Wrocław 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.