Szóste miejsce w Europie w historii i awans do Mistrzostw Świata !!!

W dniach od 02.12.2018 do 14.12.2018 w fińskim Tampere odbyły się V Mistrzostwa Europy Niesłyszących Mężczyzn w Futsalu. W imprezie udział wzięło 16 zespołów z Europy wyłonionych z eliminacji. Głównym celem naszego zespołu był awans na Mistrzostwa Świata Głuchych, które odbędą się w przyszłym roku w Winterthur w Szwajcarii, aby tak się stało musieliśmy zająć miejsce w pierwszej siódemce turnieju.

Polska występowała w grupie D wraz z Turcją (w ostatniej chwili wycofali się z imprezy), Szwajcarią i Chorwacją. W swojej grupie zajęliśmy pierwsze miejsce zwyciężając Turcję 5-0 (WO), Szwajcarię 7-1 i Chorwację 5-4, z kompletem punktów awansowaliśmy z pierwszego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Europy !!!!

W meczu ćwierćfinałowym zagraliśmy ze Szwecją, a stawką był awans do pierwszej czwórki imprezy. Niestety doznaliśmy pierwszej porażki 4-7 i musieliśmy grać o miejsca 5-8.

Kolejnym rywalem okazał się nieobliczalny Izrael i po bardzo emocjonującym meczu wygraliśmy 5-4 co zagwarantowało naszej ekipie awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Szwajcarii !!!!!!!!

W ostatnim pojedynku przyszło nam się ponownie zmierzyć z zespołem z Chorwacji a stawką pojedynku było 5 miejsce w imprezie. Po bardzo wyrównanym i interesującym meczu gdzie początkowo przegrywaliśmy 1-3 by po kilku minutach prowadzić 4-3 przegraliśmy 4-6.

Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła bardzo dobre 6 miejsce i jest to największy sukces w historii naszego zespołu !!!!!!!!!

Trzeba też dodać, że Jan Paczyński został wybrany najlepszym młodzieżowym  zawodnikiem Mistrzostw Europy a Łukasz Wróbel z 11 bramkami był Vice królem strzelców turnieju.

Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom sportowy co jeszcze bardziej daje nam powód do dumy z tak dobrego wyniku.

Szczególne podziękowania dla Prezesa Jarosława Jańca, dzięki którego wsparciu mogliśmy wziąć udział w Mistrzostwach Europy oraz Ministerstwa Sportu.

DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!


Sztab szkoleniowy
Maciej Karabasz
Piotr Ożóg
Olga Grudzień

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.