Tomasz Orzeł/Jakub Kupczałojć zajęli 9. miejsce w Mistrzostwach Miasta Bartoszyce w Plażowej Piłce Siatkowej

Przygotowujący się do Mistrzostw Polski Niesłyszących w siatkówce plażowej i 3. Mistrzostw Europy Niesłyszących w siatkówce plażowej zawodnicy Warmigu Olsztyn - Tomasz Orzeł/Jakub Kupczałojć zajęli 9. miejsce w Mistrzostwach Miasta Bartoszyce w Plażowej Piłce Siatkowej. To dobry wynik biorąc pod uwagę to, że w turnieju wzięło udział 18 par (w tym zawodnicy Plus Ligi - Bartosz Mariański i Sebastian Warda) i był to pierwszy turniej drużyny w tym roku. Zawody rozgrywane były systemem podwójnej eliminacji tzw. "brazylijskim", gdzie druga porażka eliminuje z turnieju. Zawodnicy grali do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Ewentualny tie-break rozgrywany był również do 15 punktów. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Mateusza Chyla zmierzyli się z parą gospodarzy - Patryk Kulpaka/Mateusz Piotrowski. Po niepowodzeniu w pierwszym przegranym secie 14:16, zawodnicy podnieśli się i pokonali swoich rywali w dwóch kolejnych setach i całym meczu 2:1. Drugi mecz rozegrali z zawodnikami reprezentującymi Kętrzyn i Mrągowo - Jarosławem Urbanem i Piotrem Furmankiem, po dobrym widowisku ulegli nieznacznie przeciwnikom. W kolejnym spotkaniu trafili na silną parę z Olsztyna (zawodnicy II ligi piłki siatkowej halowej) - Paweł Borkowski/Mikołaj Borko i mimo wygranej w pierwszym secie 15:13 i prowadzeniu w drugim 10:7 błędy w zagrywce i wystawie piłki sprawiły, że przegrali zarówno w tym jak i następnym secie, zajmując w całym turnieju 9. miejsce. Para wie jakie elementy musi poprawiać, trenuje rzetelnie po dwa razy dziennie i z każdym dniem widać postęp, co napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Niesłyszących w siatkówce plażowej, na których liczymy na dobry wynik.