V dzień pobytu drużyny Mazowsza Warszawy w Turynie we Włoszech

Piąty dzień naszego pobytu w Turynie zaczął się od meczu o 9-12 miejsce z United D.C. z Szwajcarii. Mecz ten był bardzo dobry, a nawet najlepszy w naszym wykonaniu z wszystkich meczów. Prawdopodobnie wpływ na to miała wczorajsza debata nad filmem z meczu z Czechami (Vitkovice), gdzie zobaczyliśmy nasze błędy, przez które przegraliśmy mecz. Zanim mecz rozpoczął się na dobre, prowadziliśmy 2:0, chwilę później dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę i było 3:0. Wydawało się, że ten mecz już jest wygrany, nagle dostaliśmy dwie bramki do tyłu. Taki wynik utrzymywał się do przerwy. W drugiej połowie graliśmy tak jak przystało na Mistrza Polski w futsalu i  górowaliśmy we wszystkim nad przeciwnikiem: szybkie podanie na dwa-trzy kontakty, ostry pressing, mnóstwo strzał celnych i padły dwie kolejne bramki dla nas. Przeciwnicy odpowiedzieli tylko jedną bramką i mecz zakończył się naszą wygraną 5:3. W jutrzejszym meczu o 9 miejsce gramy z G.S.Z. Grazem z Austrii. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę na wzgórze Superga, gdzie w 1949r. rozbił się, uderzając w bazylikę, samolot z zawodnikami klubu AC Torino, która wówczas była najlepszą drużyną na świecie, zdobyła Puchar Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów). Zginęli wszyscy zawodnicy wraz z sztabem szkoleniowym. Od tego czasu klub z Torina już się nie podniósł i stał się średniakiem aż do dzisiaj. Później odwiedziliśmy muzeum klubu Juventusu Turyn. Podobnie jak w Monachium zobaczyliśmy wspaniałą historię klubu z wieloma różnymi pucharami. Pod koniec dnia analizowaliśmy drugi przegrany mecz w LM, tym razem z ekipą włoską Reggio w ostatnim meczu grupowym.

Mazowsze Warszawa - United D.C. (Szwajcaria)    5:3 (3:2)
  2min: 1-0 Marcin Szymanski
  4min: 2-0 Kamil Szymanski
12min: 3-0 Damian Bieniak
14min: 3-1
17min: 3-2
30min: 4-2 Jakub Ferdynus
33min: 4-3
36min: 5-3 Marcin Szymanski