World Deaf Basket: Polscy koszykarze przegrali rozgromili USA

Drugi mecz na turnieju z jednym z faworytów do złotego medalu - z zawsze mocnym zespołem USA. Fizycznie zespół rywali wyglądał naprawdę dobrze: wysoki i silny fizycznie zespół preferujący szybka i dynamiczna koszykówkę oparta zarówno na rzutach z dystansu jak i spod kosza. Nawiązujemy walkę od pierwszych minut, siedzi rzut: 2x3 Mikołaj Lewandowicz, 1x3 Mateusz Kaczmarek, 1x3 Maciej Gawrys oraz 4 celne rzuty pod rząd z półdystansu i spod kosza Jakuba Wani sprawiło ze po 15 minutach meczu wynik był oscylujący w okolicach remisu. Niestety parę niecelnych rzutów szybkie kontry i celne rzuty spod kosza przeciwników spowodowały ze Polski zespół zaczął tracić dystans punktowy, który w drugiej połowie się zaczął zwiększać. Mecz skończył się z wynikiem 112:64. Korzystny układ drugiego meczu Grecja Australia powoduje, że ostatni mecz w grupie będzie zarazem meczem decydującym o tym, jakie miejsce zajmiemy. Możliwe jest miejsce zarówno 2 premiowane awansem, 3 które prawdopodobnie może dać awans (jednak zależy to od układu meczy w innych grupach) oraz 4. Trzymajcie za nas kciuki!.

Polska – USA 64:112 (23:45, 15:29, 12:30, 14:8)