Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Bowlingu

W kręgielni Dębowa, w płockiej galerii Wisła odbyły się w dniach 05-07 października 2018 roku,  Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu kobiet i mężczyzn. Rywalizowało ze sobą łącznie 73 zawodników i zawodniczek – 11 drużyn męskich i 6 drużyn kobiecych.

Mistrzostwa wyłoniły najlepsze w Polsce drużyny męskie i kobiece na rok 2018.

Zmagania wśród mężczyzn wygrała drużyna Spartana Lublin (5101 pkt.) przed Pomorzem Gdańsk (5036 pkt.) i Warsem Warszawa (4933 pkt.).

Spartan wystąpił w składzie:
1.Tomasz Zarek
2.Jarosław Gołębiowski
3.Dariusz Dłużniewski
4.Arkadiusz Wziątek
5.Paweł Ciesielski

Klasyfikację Pań wygrały zawodniczki Pomorza Gdańsk (2841 pkt.), pokonując Spartan Lublin (2650 pkt.) i WKSG Poznań (2312 pkt.).

Drużyna Pomorza zagrała w składzie:
1.Ewa Dąbkowska
2.Klaudia Gnyska
3.Magdalena Kozłowska

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Grzegorz Szczęsny reprezentujący Wars Warszawa, który uzyskał wynik z 6-ciu gier (1300 pkt.) i zagrał najwyższą grę turnieju (269 pkt.)

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali Pamiątkowe medale okolicznościowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Płocka. Drużynowe Mistrzostwa Polski były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz ze środków przyznanych przez Prezydenta Miasta Płocka.