Załoga Marcina Bodnara (Izabela Przybyło-Morawska i Mariusz Zimnowłocki) wygrała w Pucku

W dniach 02-04.10.2015r. odbyły się zawody – Ogólnopolskie Zawody Niesłyszących w Żeglarstwie na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku mieszczącego się nad Zatoką Pucką. Regaty zostały rozegrane na łodziach żaglowych typu PUCK zgodnie z przepisami ISAF / IFDS 2013-2016, przepisami klasowymi, niniejszego zawiadomienia oraz instrukcji żeglugi.  W regatach wzięło udział 15 załóg. Ponieważ pojawiło się kilka nowych, mniej doświadczonych załóg, piątek właśnie dla nich był dniem treningowym. Były też wykłady z przepisów regatowych. W sobotę był słaby wiatr w sile 1 Beauforta i rozegraliśmy 3 wyścigi. Po pierwszym dniu wyścigów prowadził Tomasz Gumiński. Na drugim miejscu był Marcin Bodnar a na 3 miejscu Barbara Lepszy. Wszystko miało się rozstrzygnąć w niedzielę. Prognoza pogody w niedzielę była znakomita. Było słonecznie i wiatr w sile 2-3 B Beauforta. Dzięki temu rozegraliśmy 4 wyścigi.

Walka o pierwsze miejsce pomiędzy 3 załogami (załoga Zbigniewa Gumińskiego, załoga Marcina Bodnara i załoga Tomasza Gumińskiego) trwała do ostatniego wyścigu co pokazują wyniki. Ostatecznie regaty wygrała załoga Marcina Bodnara a na 2 miejscu uplasowała załoga Tomasza Gumińskiego. W rezultacie obaj mieli po jednym pierwszym, drugim , czyli po 13 punktów, ale to Marcin Bodnar miał pierwsze miejsce w ostatnim wyścigu i dlatego wygrał. A na 3 miejscu uplasowała załoga Zbigniewa Gumińskiego (14 pkt).Walka o czwarte miejsce była bardzo zacięta o czym świadczy fakt, że zawodnicy którzy zajęli czwarte, piąte miejsce mieli  po 23-24 punktów. Ostatecznie czwarte miejsce zajęła załoga Marty Droździel a piąte Barbary Lepszy. (Wyniki w załączeniu)

Na zakończeniu zawodów było rozdanie pucharów i nagród rzeczowych. Zwycięzcom nagrody wręczyli przedstawiciele WKSG WARS –Wiceprezes Zbigniew Gumiński oraz Tomasz Gumiński (koordynator całej imprezy) Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w tej imprezie. Komandor imprezy Tomasz Gumiński zaprosił wszystkich zawodników na regaty żeglarskie dla niesłyszących za rok.