Załoga Tomasza Gumińskiego, Marka Lipowskiego i Zyty Dzienisza wygrali w ogólnopolskim w Pucku

W dniach 07-08.10.2017r. na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku mieszczącego się nad Zatoką Pucką odbyły się Ogólnopolskie Zawody Niesłyszących w Żeglarstwie. Organizatorami tej imprezy były Polski Związek Sportu Niesłyszących we współpracy z Warszawskim Klubem Sportowym Głuchych „WARS”. Impreza była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Regaty zostały rozegrane na łodziach żaglowych typu PUCK zgodnie z przepisami ISAF / IFDS 2017-2020, przepisami klasowymi, zawiadomienia rozesłanego przed zawodami oraz instrukcją żeglugi. W regatach wzięło udział 15 załóg. Ponieważ pojawiło się kilka nowych, mniej doświadczonych załóg, piątek był dla nich dniem treningowym. Zawody odbywały się w sobotę i niedzielę. W sobotę wiał silny wiatr 4 w skali Beauforta, żeglarze musieli pływać na zrefowanych żaglach. Rozegraliśmy 5 wyścigów. Prognoza pogody na niedzielę była znakomita. Było słonecznie, wiał jeszcze silniejszy wiatr, 5-7 stopni w skali Beauforta. Rozegraliśmy 3 wyścigi. W sumie w czasie tych zawodów rozegraliśmy 8 wyścigów. Ostatecznie regaty wygrała załoga Tomasza Gumińskiego z Klubu WARS Warszawa (12 pkt.), na drugim miejscu uplasowała się załoga Ireneusza Kwiczaka z Klubu HETMAN Łuków (15 pkt.). Walka o trzecie miejsce była bardzo zacięta o czym świadczy fakt, że zawodnicy którzy zajęli trzecie i czwarte miejsce mieli po 28 punktów. Ostatecznie trzecie miejsce zajęła załoga Katarzyny Kowalczyk z Klubu ARKADIA Otwock. Oprócz tego, po raz pierwszy w historii,  tych zawodach brali udział żeglarze niesłyszący z zagranicy. Załoga pod dowództwem Laury Judvytyte z Kłajpedy (Litwa) zajęła dobre 8 miejsce a załoga Olgi Aslamovej z Rosji (Kalingrad) zajęła 9 miejsce. Na zakończenie zawodów oficjalnie ogłoszono wyniki regat oraz odbyło się rozdanie pucharów, dyplomowi nagród rzeczowych. Zwycięzcom nagrody wręczyli przedstawiciele WKSG WARS – Prezes Tomasz Gumiński (koordynator całej imprezy) oraz Zbigniew Gumiński i Nikolay Kinov – Członkowie Zarządu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w tej imprezie. Koordynator imprezy Tomasz Gumiński zaprosił wszystkich zawodników na regaty żeglarskie dla niesłyszących za rok.